Znajdź nas na

FAKTY

Remont drogi w Wólce Pętkowskiej coraz bliżej finalizacji!

– W ubiegłym tygodniu (9 listopada) wspólnie z panem Adamem Podsiadło, Nadleśniczym Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski wizytowałem remontowaną drogę powiatową w Wólce Pętkowskiej. Jako gmina dofinansowaliśmy tę inwestycję. Liczę na to, że z końcem listopada oddana zostanie do użytku. Na remoncie skorzystają zarówno mieszkańcy gminy Bałtów, jak i sąsiedniego Tarłowa – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i przypomina, że zadanie to finansowane jest w głównej mierze ze środków pochodzących z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski (494 068,99 zł).

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Adam Podsiadło, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Św. fot. Urząd Gminy Bałtów

Prace rozbiórkowe, ziemne, a także remont nawierzchni, do tego wykonanie remontów zjazdów oraz poboczy – metamorfozę przechodzi  650 metrowy odcinek drogi w  Wólce Pętkowskiej. Koszt inwestycji to blisko 700 000 zł, przy  494 086,99 zł pochodzących z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, a także po blisko 100 000 zł z gminy Bałtów i Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. 

Hubert Żądło, który w ubiegłym tygodniu (9 listopada) wraz z Adamem Podsiadło, Nadleśniczym Nadleśnictwa Ostrowiec Św.  wizytował remontowaną drogę powiatową przyznaje, że był inicjatorem tej inwestycji, tym bardziej, że droga w Wólce Pętkowskiej znajduje się na szlaku komunikacyjnym wywozu drewna. 

– Jako leśnik, wiedziałem, że jest możliwość dofinansowania dróg, które są obciążone ładunkiem drewna, transportowanego z lasów państwowych. Transport ten jest transportem prywatnym. Corocznie instytucja ta oprócz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, do którego wkłada swoją daninę, w miarę możliwości dofinansowuje również lokalne samorządy. Ten ponad 600-metrowy odcinek był już w złym stanie technicznym. Gmina mogła zabiegać o dofinansowanie  innej drogi gminnej, nie powiatowej, ale jest to strategiczne połączenie z gminą Tarłów. Zaproponowałem więc remont tej drogi, wskazując Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Św.  źródło finansowania. Starostwo było zobowiązane do złożenia wniosku do Nadleśnictwa, a to z kolei  do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ze wskazaniem konstrukcji finansowej – tłumaczy Hubert Żądło. 

fot. Urząd Gminy Bałtów

Umowa trójstronna pomiędzy gminą Bałtów, Starostwem Powiatowy w Ostrowcu Św. i Nadleśnictwem Ostrowiec Św.  podpisana została 8 września. Pozwoliła na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac.

– Patrząc na postęp prac myślę, że z końcem listopada  droga zostanie oddana do ruchu. Korzystać będą z niej nie tylko mieszkańcy gminy Bałtów, ale i Tarłowa. Na takim szlaku komunikacyjnym się bowiem znajduje. Jest tam spore  natężenie ruchu z powodu transportu drzewnego z Leśnictwa „Potoczek”, ale i z innych leśnictw –  podsumowuje Hubert Żądło.

Wójt przypomina również, że na terenie gminy Bałtów znajduje się  blisko 40 kilometrów dróg powiatowych, z których większość, jego zdaniem,  znajduje się w złym stanie technicznym. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this