Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Rowerowy Ostrowiec już w najbliższą sobotę zaprasza na II Ostrowiecki Rajd Rowerowy!

W najbliższą sobotę, 25 maja z terenu Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin wyruszy 2 Rajd Ostrowiecki, zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowy Ostrowiec. To świetna alternatywa dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na najlepszych rowerzystów czekać będą pamiątkowe medale i niespodzianka od firmy MPJ Sport. Będzie także ognisko z kiełbaskami.

Źródło: Rowerowy Ostrowiec

Jest to już drugi Ostrowiecki Rajd Rowerowy, poprzedni odbył się w październiku ubiegłego roku i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do dyspozycji rowerzystów będzie jedna z trzech dostępnych tras na 40 km, 80 km i 120 km. Najdłuższa trasa prowadzi w całości po drogach asfaltowych. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Do 12.00 potrwają zapisy na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin – tam zorganizowane zostaną Start i Meta rajdu. Dlaczego warto wziąć w nim udział? Jak zachęca Katarzyna Listek, prezes Rowerowego Ostrowca, jedną z zalet takiego rajdu jest możliwość poznania innych pasjonatów dwóch kółek, a także możliwość wymiany doświadczeń.

Źródło: Rowerowy Ostrowiec

– Przede wszystkim chyba taką najfajniejszą rzeczą jest integracja i możliwość poznania nowych osób. Często właśnie podczas takich wydarzeń nawiązują się znajomości, tworzą się grupy, które później organizują wspólne wyjazdy. Można także wymienić się swoim kolarskim doświadczeniem, podzielić pomysłami na fajne trasy. Rowery Ostrowiec to taka mała rodzina, a właśnie na takich imprezach, jak Ostrowiecki Rajd Rowerowy możemy się bliżej poznać, a później więcej wspólnie zdziałać – tłumaczy Katarzyna Listek.

Do 23 maja na stronie https://www.rowerowyostrowiec.pl/2-rajd-ostrowiecki/ trwa rejestracja elektroniczna ze skromna opłatą 10 zł. Jest także możliwość dołączenia do rajdu w sobotę. Opłata w dniu rajdu to 15 zł.

– Mamy przygotowane nagrody dla 100 uczestników, każdy z nich otrzyma też pamiątkowy medal. Wszyscy dostaną także kiełbaskę, ponieważ po rajdzie spędzimy wspólnie czas przy ognisku. Będzie także konkurs rowerowy. Firma MPJ Sport ufundowała nagrody. Konkurs będzie polegał na tym, że można wsiąść na rower podpięty do trenażera, który będzie imitował jazdę pod górkę. Chodzi o to, żeby w jak najszybszym czasie, pół kilometra dla kobiet, albo kilometr dla mężczyzn pokonać kilometrowy odcinek. Jest to dosyć trudne wyzwanie, ale myślę, że bardzo ciekawe. Konkurs będzie trwał od 10.00 do 12.00, czyli w momencie zapisów – tłumaczy prezes Stowarzyszenia Rowerowy Ostrowiec.

Źródło: Rowerowy Ostrowiec

Podkreśla, że do Stowarzyszenia mogą należeć osoby pełnoletnie. Muszą to być osoby, które mają sprawny rower, a także mają odpowiednią kondycję i zdrowie, żeby brać udział w tego typu wycieczkach. Oczywiście każdy z rowerzystów musi mieć też kask dla swojego bezpieczeństwa.

– Grupę prowadzę już od 6 lat. Od zeszłego roku jesteśmy Stowarzyszeniem, zawsze mi się marzyło, żeby w Ostrowcu Świętokrzyskim zrobić taki prawdziwy rajd rowerowy, gdzie np. w Skarżysku-Kamiennej mają już 20 edycję, w Suchedniowie jest 15, a w powiecie koneckim jest też już ponad 20 edycja. Chciałam coś takiego zapoczątkować także u nas, w Ostrowcu Św., żeby i do nas zgłaszali się rowerzyści, a także przyjeżdżali miłośnicy dwóch kółek z innych miejscowości – tłumaczy Katarzyna Listek.

Wszystkie informacje, regulaminy, szczegóły oraz dokładne trasy Rajdu znajdują się pod adresem https://www.rowerowyostrowiec.pl/2-rajd-ostrowiecki/

Źródło: Rowerowy Ostrowiec

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this