Znajdź nas na

FAKTY

Rowerzyści z promilami!

Ostrowieccy mundurowi zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Okazało się, że mężczyźni podróżowali swoimi jednośladami, będąc pod wpływem alkoholu. Za brak odpowiedzialności ukarani zostali mandatami w wysokości 2500 zł. Od kilku dni aura pogodowa sprzyja aktywnościom na zewnątrz, a wraz z nią na drogach powiatu ostrowieckiego pojawiło się więcej miłośników jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu, stwarza niebezpieczeństwo dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Pomimo wielu apeli skierowanych do kierujących, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Każda osoba, siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Wczoraj (czwartek, 17 marca) około godziny 18.00 w miejscowości Wólka Bodzechowska mundurowi z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów. Jak się okazało 56-latek wsiadł na swój rower mając blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast u drugiego z cyklistów badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila. Nieodpowiedzialni rowerzyści zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila – mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila – mandat w kwocie 2500 zł

Mundurowi przypominają, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację, refleks i percepcję, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this