Znajdź nas na

FAKTY

Salowe z ostrowieckiego szpitala wydały oświadczenie! Są zaniepokojone działaniami dyrektora naczelnego!

– Wyrażamy głębokie zaniepokojenie działaniem Dyrektora Naczelnego szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ oświadczenie z dnia 10 lutego 2022 roku zawiera informacje nieprawdziwe oraz stawia osoby zatrudnione w szpitalu jako personel pomocniczy w złym świetle wobec naszych współpracowników – piszą pracownicy personelu pomocniczego, zatrudnieni na stanowisku salowych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. w wydanym przez siebie oświadczeniu. To odpowiedź na oświadczenie wydane przez dyrekcję szpitala w lutym bieżącego roku.

Grafika: naOSTRO.info

Przypomnijmy, że 11 lutego na adres mailowy naszej redakcji otrzymaliśmy oświadczenie dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, dotyczące zmian organizacyjnych w grupie zawodowej salowych. Dyrektor pisał w nim m.in.o nieprawdziwych informacji ukazujących się w prasie i mediach dotyczących zmian organizacyjnych w szpitalu i rozwiązania umów o pracę w grupie zawodowej salowych, podkreślając, że Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie jest w sporze z pracownikami tej grupy zawodowej. Dyrektor nie informował  jednak jakie nieprawdziwe informacje konkretnie ma na myśli, ani w jakich mediach się ukazały. Dodał natomiast, że zmiany organizacyjne zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami prawa pracy i kompetencjami pracodawcy, zostały skonsultowane ze wszystkimi działającymi na terenie ZOZ organizacjami związkowymi.

Do oświadczenia dołączone było kolejne oświadczenie datowane na 10 lutego, pod którym widnieją zamazane podpisy. Oświadczenie dotyczyło salowych, które deklarowały w nim, że nie są w sporze z pracodawcą, Zespołem Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. w związku z przeprowadzonymi zmianami organizacyjnymi i utworzeniu Działu Higieny Szpitalnej. Wynika z niego, że to salowe już w maju 2021 roku (dyrektorem nie był wówczas Tomasz Kopiec) zwróciły się do dyrekcji ZOZ o wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób nadużywających zwolnień lekarskich w ich grupie zawodowej. Z oświadczenia dowiadujemy się także, że salowe akceptują decyzje pracodawcy, zmieniające schemat organizacyjny.

Sprawę opisywaliśmy tutaj:

Oświadczenia wywołały spore kontrowersje w środowisku personelu pomocniczego, który zatrudniony jest w ostrowieckim szpitalu. Tym bardziej, że salowe, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie podkreślały, że sytuacja wyglądała zgoła inaczej, a część z nich poproszona o podpis pod oświadczeniem, została postawiona w niekomfortowej sytuacji, bojąc się o utratę swojego stanowiska pracy. 

Wczoraj na adres naszej redakcji trafiło oświadczenie pracowników personelu pomocniczego zatrudnionych w szpitalu w Ostrowcu Św. To ich odpowiedź na oświadczenie wydane przez dyrekcję szpitala w lutym. Salowe informują w nim, że nigdy nie lobbowały za zwalnianiem innych pracowników, nie  podejmowały również działań, zmierzających do zmniejszających liczby pracowników zatrudnianych na najniższym szczeblu.

– Wyrażamy głębokie zaniepokojenie działaniem Dyrektora Naczelnego szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, ponieważ oświadczenie z dnia 10 lutego 2022 roku zawiera informacje nieprawdziwe oraz stawia osoby zatrudnione w szpitalu jako personel pomocniczy w złym świetle wobec naszych współpracowników. Każda z niżej podpisanych osób stara się wykonywać swoje obowiązki w sposób jak najbardziej profesjonalny oraz jak najbardziej dokładny. W naszym mniemaniu jesteśmy zżytą grupą współpracowników i mając na uwadze podstawowe zasady współżycia społecznego oraz podstawowych manier w zakładzie pracy – nigdy nie prosiłyśmy o zwolnienie, podkreślamy  zwolnienie innych osób, które zajmują podobne stanowiska do naszych – wyjaśniają salowe. Do oświadczenia, które wydały dołączona jest lista podpisów. 

Pełną treść oświadczenia publikujemy poniżej:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this