Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

„Rudera” w sąsiedztwie Polnej 3a szpeci okolicę!

Niestety pomimo że na każdym kroku usłyszeć możemy, że miasto stawia na estetykę, są w Ostrowcu Świętokrzyskim miejsca, które wciąż straszą swoim wyglądem, a ich stan techniczny budzi wątpliwości, co do bezpieczeństwa spacerujących nieopodal pustostanów mieszkańców. Tak jest w przypadku budynku, znajdującego się przy bloku przy ulicy Polnej 3a, o którego rozbiórkę apelują zarówno mieszkańcy tej części miasta, jak i radna miejska Joanna Pikus. Nie mamy dobrych wiadomości, wygląda na to, że budynek jeszcze trochę postraszy…

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie mizernego placu zabaw budynku przy bloku mieszkalnym przy Polnej 3a mnóstwo jest wulgarnych grafik, odpadającego tynku, a także rdzy. Wieczorami przesiadują tam miłośnicy mocnych trunków, a w okresie letnim nie trudno wyczuć rozchodzący się po całej okolicy odór fekaliów, moczu i porzuconych śmieci. Kiepskie warunki jak na miejsce zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

– Co my możemy zrobić? Możemy tylko apelować, aby zajęło się tym miasto. Budynek już dawno powinien być rozebrany, a w jego miejscu postawiony nowoczesny plac zabaw dla dzieci i kilka ławeczek dla starszych osób. Przecież też jesteśmy częścią tego miasta, coś nam się należy – powiedziała nam spotkana przy pustostanie mieszkanka tej części miasta.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Interpelację w tej sprawie złożyła 19 kwietnia Joanna Pikus, radna miejska z Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego. Czytamy w niej m.in.:

– Zgłaszam wniosek o rozbiórkę budynku, znajdującego się na ulicy Polnej przy bloku 3a. Stan w/w budynku zagraża bezpośrednio zdrowiu i życiu mieszkańców, a w szczególności dzieci – pisze w swojej interpelacji Joanna Pikus, która do wniosku dołączyła obszerną dokumentację fotograficzną.

Na interpelację radnej odpisał Zakład Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Zakład rozważa możliwość rozbiórki budynku bezpośrednio sąsiadującego z budynkiem wielo mieszkaniowym przy Polnej 3a. Wykonanie ewentualnych prac rozbiórkowych i inne zagospodarowanie tego terenu będzie uzależnione od środków finansowych, jakimi będzie dysponował Zakład. W chwili obecnej budynek ten zostanie ponownie zabezpieczony, a teren w jego sąsiedztwie uporządkowany – czytamy w odpowiedzi, pod którą podpisał się Łukasz Dybiec, dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Biorąc pod uwagę szybkość z jaką całkiem niedawno powstał teren utwardzony przy cmentarzu komunalnym, który posłuży głównie w okresie 1 listopada (przez większość czasu miejsce to pozostaje puste) może dziwić fakt, że ZUM nie posiada aktualnie środków na rozbiórkę, jak podkreśliła to w swojej interpelacji radna, zagrażającego bezpośrednio bezpieczeństwu i życiu mieszkańców budynku, a szczególnie dzieci.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

3 komentarze

3 Comments

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this