Znajdź nas na

PO GODZINACH

Rusza bezpłatna linia autobusowa Kielce – Święty Krzyż!

Po raz trzeci Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego uruchamia bezpośredni i bezpłatny autobus turystyczny z Kielc na Święty Krzyż. Finansowanie przejazdów zapewnił Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Autobus turystyczny będzie wozić turystów ze stolicy regionu do sanktuarium świętokrzyskiego w weekendy, przez całe lato, aż do 2 października. O możliwości korzystania z tej oferty poinformowali: marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś, poseł Krzysztof Lipiec, szef ROT WŚ Marcin Piętak oraz ojciec Marian Puchała superior Domu Zakonnego Klasztoru Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, mieszkańców i przedsiębiorców, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego oraz Regionalna Organizacja Turystyczna już po raz trzeci uruchamiają bezpłatną linię autokarową, łączącą Kielce ze Świętym Krzyżem. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w poprzednich sezonach to połączenie okaże się sukcesem, rozwiązuje bowiem problem braku komunikacji między najważniejszymi miejscami turystycznymi regionu świętokrzyskiego, Świętą Katarzyną i Świętym Krzyżem i jest jedynym takim bezpośrednim połączeniem między tymi miejscami a stolicą województwa. Sprzyja wzrostowi turystów w miejscach atrakcyjnych turystycznie, których bezpłatny transport zachęci do zwiedzania i korzystania z ofert przedsiębiorców. To także nieocenione działanie na rzecz osób starszych, chorych, dla których bezpłatny autobus to obecnie jedyna opcja umożliwiająca dotarcie do atrakcji Łysogór – przekonuje marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski.

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Pierwszych turystów autobus zabrał na Święty Krzyż już w miniony weekend, to jest 2 i 3 lipca. Jak dotąd z połączenia skorzystało już niemal 200 osób. W pierwszym roku z oferty bezpłatnych przejazdów skorzystało 2,5 tysiąca turystów. W ubiegłym roku autokarem przejechało 3,5 tysiąca osób. W pojeździe dostępne są materiały promocyjne związane z województwem świętokrzyskim, prezentowany jest film o województwie, jest też przewodnik turystyczny, który przybliża podróżującym ciekawe miejsca zlokalizowane na trasie przejazdu.

– Święty Krzyż to wyjątkowe miejsce  ziemi świętokrzyskiej, tu ludzie pielgrzymowali, zostawiali swoje troski i prosili o błogosławieństwo – podkreśla poseł Krzysztof Lipiec. – Cieszy mnie fakt, że kontynuujemy tradycję i pomagamy, ułatwiamy podróżowanie na Święty Krzyż. Warto odwiedzić też to miejsce w celach krajoznawczych, by je poznać, poczuć piękno przyrody, siłę tradycji, poznać wyjątkową historię  – dodał.

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To bardzo ważny element wakacyjnej promocji naszego regionu, łączący pożyteczną wiedzę o historii ziemi świętokrzyskiej z przyjemnym poznawaniem jej walorów, atrakcji, odpoczynkiem w rodzinnym gronie – mówi przewodniczący Sejmiku Województwa Andrzej Pruś. – Myślę, że takie przedsięwzięcia warte są uwagi i polecam korzystanie z szerokiej oferty, by w wakacyjnym okresie podziwiać piękno ziemi świętokrzyskiej.

Wzorem lat ubiegłych autobus zatrzymuje się na dziewięciu przystankach na trasie. Jeździ w każdy weekend (sobota i niedziela) 2 razy dziennie, aż do 2 października. Pierwszy kurs z Kielc odjeżdża o godz. 10.00, następny o 14.30. Wyjazd ze Świętego Krzyża ma miejsce o 13.00 oraz o 18.30. Autokar jedzie z przystanku przy ul. Krakowskiej na kieleckiej Kadzielni, przez Cedzynę, Mąchocice, Ciekoty, Świętą Katarzynę, Bieliny i Hutę Szklaną.

System rezerwacji bezpłatnych biletów na przejazdy autobusowe oraz pełny rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie internetowej www.swietokrzyskie.travel.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this