Znajdź nas na

FAKTY

Stypendia dla przyszłych lekarzy! Co zrobić by je otrzymać?

Podmioty lecznicze województwa świętokrzyskiego zmagają się z brakami kadrowymi lekarzy o specjalizacjach takich jak m.in.: patomorfologia, chirurgia onkologiczna, chirurgia dziecięca, anestezjologia, aby temu zaradzić Zarząd Województwa Świętokrzyskiego 10 sierpnia 2022 r. przyjął uchwałę w sprawie stypendium przyznawanego przez Województwo Świętokrzyskie studentom kształcącym się na kierunku lekarskim.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Program ten ma za zadanie zachęcić przyszłych lekarzy do wyboru specjalizacji deficytowych i kształcenia się na tych kierunkach, tak by w przyszłości podjąć pracę w podmiotach leczniczych, dla których organem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie. Nabór trwa od 1 września do 17 października br.

Stypendium może być przyznane studentowi IV, V lub VI roku studiów, który spełnia łącznie następujące warunki:

  1. jest studentem kierunku lekarskiego,
  2. nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  3. osiągnął średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75,
  4. nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  5. zobowiąże się do zrealizowania stażu podyplomowego na terenie Województwa Świętokrzyskiego a następnie osiedlenia się na terenie Województwa Świętokrzyskiego i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami,
  6. zobowiąże się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego pod adresem: https://bip.sejmik.kielce.pl/976-stypendia-lekarskie/11001-uchwala-nr-5725-22-zarzadu wojewodztwa-swietokrzyskiego-z-dnia-10-sierpnia-2022-roku-w-sprawie-ogloszenia-naboru-wnioskow-o-przyznanie-stypendium-przez-wojewodztwo-swietokrzyskie-studentom-ksztalcacym-sie-na-kierunku-lekarskim.html

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this