Znajdź nas na

FAKTY

„Rz”: Powstrzymać psie szczekanie!

Senatorowie z pełną powagą będą musieli rozpatrzyć kuriozalny sposób na uciszenie czworonogów – pisze w środę „Rzeczpospolita”.

Zdjęcie ilustracyjne bawiących się psów Źródło: Pixabay

Jak czytamy w gazecie, posiadanie psów powinno stać się możliwe tylko dla właścicieli specjalnej licencji, dzięki czemu można by rozwiązać problem uporczywego szczekania – nad tym pomysłem z całym majestatem pochylą się senatorowie.

To efekt petycji wysłanej do Senatu przez osobę, która zastrzegła anonimowość – wskazano.

„Do Sejmu, Senatu i innych instytucji podobne pisma może wysłać każdy, co jest efektem uchwalonej w 2014 roku ustawy o petycjach. W obu izbach parlamentu istnieją komisje rozpatrujące petycje, które wcześniej przechodzą przez cały aparat urzędniczy” – podała „Rz”.

Dodano, że np. w Senacie obszerne opracowanie każdej petycji sporządza Biuro Analiz, Dokumentacji i Korespondencji. „Często napływają też opinie z zewnątrz. Dlaczego tym razem aparat państwowy zajmie się pomysłem licencji dla posiadaczy psów? Bo – jak pisze w alarmującym tonie autor petycji – jest on regularnie obszczekiwany. „Szczekanie psów ma charakter impulsowy, ale nierzadko w pikach przekracza 100 dB. Są również psy wyjące. Straż miejska i policja nie ma jednolitych wytycznych, dotyczących problemu szczekających psów” – napisano. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this