Znajdź nas na

FAKTY

Kolejna droga w gminie Kunów została doświetlona! Mieszkańcy Kolonii Inwalidzkiej czują się bezpieczniej!

Dla niektórych to tylko 9 lamp, dla mieszkańców Kolonii Inwalidzkiej tych kilka nowych lamp oznacza wzrost bezpieczeństwa i większy komfort przemieszczania się, zwłaszcza późnym popołudniem i nocami. Mowa o kolejnym odcinku oświetlenia ulicznego, który wczoraj (31 stycznia) oddany został do użytku. – Kolonia Inwalidzka, mówiąc kolokwialnie dopiero za rządów pana burmistrza Lecha Łodeja została dostrzeżona. Powstały nowe odcinki dróg, oświetlenie i wodociąg. Bardzo się cieszę z każdej mniejszej, czy większej inwestycji, która służy naszym mieszkańcom – wyjaśnia Jadwiga Banasik, radna Rady Miejskiej w Kunowie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– O te lampy mieszkańcy Kolonii Inwalidzkiej dopytywali się od początku mojego urzędowania. Udało się, jesteśmy zadowoleni. To jest drugi taki odcinek przekazany do użytkowania w niedługim czasie. Pod koniec ubiegłego roku z nowego oświetlenia cieszyli się mieszkańcy Bukowia – przypomina Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.   

Przypomina, że do wykonania jest  jeszcze co najmniej 12 takich odcinków. Trwa ich projektowanie. 

– W kilku miejscach brakuje jeszcze takiego oświetlenia. Jednym z takich ważniejszych odcinków jest droga przez Janik od Kunowa do Ostrowca Św., gdzie w tzw. Akacyjkach nie ma oświetlenia, podobnie jak na drodze od Wymysłowa do samego Ostrowca Św., gdzie też przewidujemy wykonanie oświetlenia ulicznego – zapewnia burmistrz.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zaznacza, że wymieniono już połowę lamp (820 sztuk) na terenie gminy Kunów na lampy ledowe.

Z nowego oświetlenia cieszą się mieszkańcy Kolonii Inwalidzkiej. Stefania Wojciechowska, która w Kolonii Inwalidzkiej mieszka od lat 60-tych przyznaje, że wcześniej nie było oświetlenia. 

– Było ciemno. Gdy szłam z drugiej zmiany, a pracowała w Kunowie, to Boga prosiłam, żeby było bezpiecznie. Teraz świeci się i więcej widać. Bardzo dużo ludzi spaceruje właśnie tą drogą – mówi Stefania Wojciechowska.

Stefania Wojciechowska, mieszkanka Kolonii Inwalidzkiej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Inna z mieszkanek, Renata Zgoda, przyznaje, że często spaceruje właśnie tym odcinkiem drogi, na którym pojawiło się oświetlenie.

– Wcześniej było ciemno, teraz jest super. Można spacerować i wszystko widać – podsumowuje.

9 nowych lamp stanęło w Kolonii Inwalidzkiej fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jadwiga Banasik, radna Rady Miejskiej w Kunowie podkreśla, że o nowe lampy mieszkańcy Kolonii Inwalidzkiej starali się od dłuższego czasu. 

– Pisałam zgodnie z procedurą ujmowania inwestycji do wykonania do 15 września, ale pan burmistrz prosił, abyśmy czekali cierpliwie, zaznaczając, że gdy tylko pojawi się taka okazja i możliwość dofinansowania, oświetlenie zostanie wykonane. Rozumiem to, bo jako radna wiem jak funkcjonuje budżet, jak trzeba gospodarować środkami, aby były spożytkowane racjonalnie.  Wiedziałam, że w końcu doczekamy się realizacji tej inwestycji. Kolonia Inwalidzka, mówiąc kolokwialnie dopiero za rządów pana burmistrza Lecha Łodeja została dostrzeżona. Powstały nowe odcinki dróg, czy oświetlenie. Bardzo się cieszę z każdej mniejszej, czy większej inwestycji, która służy mieszkańcom – wyjaśnia Jadwiga Banasik. 

Jadwiga Banasik. radna Rady Miejskiej w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Oświetlenie to nie jedyna inwestycja wykonana w Kolonii Inwalidzkiej. Do tej pory z ważniejszych zadań wykonane zostały dwie drogi (przez wieś do pętli i Wołówkę), w wyremontowanym budynku powstała Świetlica Środowiskowa z trzema mieszkaniami socjalnymi, plac zabaw, nowoczesne led-owe oświetlenie uliczne. Aktualnie  trwa budowa kanalizacji (odcinek przez wieś do świetlicy) i wodociągu do Smugu. Gmina Kunów skomunalizowała teren pod drogę pomiędzy Wołówką, a drogą przy pętli autobusowej. Do wykonania zostały dwa odcinki dróg: do Smugu i łączącej Wołówkę z pętlą autobusową.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this