Znajdź nas na

FAKTY

Rzecznik rządu: na razie nie planujemy modyfikacji obostrzeń!

Do stycznia nie planujemy modyfikacji obecnych obostrzeń związanych z COVID-19 – powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Katowice, 09.11.2021. Koronawirus w Polsce. Kontrola prowadzona wspólnie przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, sanepidu i policji w pociągu relacji Katowice - Tychy, 9 bm. Kontrolerzy sprawdzają, czy pasażerowie mają maseczki ochronne. (ag/awol) PAP/Andrzej Grygiel

Rzecznik rządu Piotr Müller był pytany we wtorek w radiowej Trójce, czy planowane są nowe obostrzenia związane z COVID-19, m.in. w związku z pojawieniem się nowego wariantu omikron.

„Obecne obostrzenia uwzględniają fakt, że pojawił się omikron, natomiast jeśli by się liczba zachorowań zwiększała, będziemy decydować o dalszych obostrzeniach, ale one i tak są poważne, bo 30 procent limitu to jest znaczący limit” – powiedział Müller.

Rzecznik pytany był, czy planowane jest np. objęcie obostrzeniami nowych branż.

„W tej chwili takich rozwiązań nie planujemy, do stycznia obowiązują obostrzenia, które są w tej chwili, modyfikacji żadnych nie planujemy” – powiedział Müller. „Wczoraj mieliśmy posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego i takich rekomendacji, aby dodatkowe obostrzenia przed świętami wprowadzać, nie było” – dodał.

Przyznał, że także podczas Sylwestra w miejscach użyteczności publicznej będzie obowiązywał ten limit osób, który obowiązuje dziś, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli na początku grudnia nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia się dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Rząd od 15 grudnia zmniejszył też limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach dla osób niezaszczepionych. Od poniedziałku do 9 stycznia zdalnie odbywa się też nauka w szkołach (większość tego okresu to czas ferii). (PAP)

pś/ itm/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this