Znajdź nas na

FAKTY

Senior zaufał fałszywemu policjantowi! Stracił 72 000 zł!

Pomimo licznych i nieustających apeli osoby starsze i w podeszłym wieku nadal padają ofiarami oszustów. Wczoraj 91-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej przekazał przestępcom 72 000 złotych. Mężczyzna uwierzył fałszywemu policjantowi.

Zdjęcie ilustracyjne. Senior fot. Pixabay

Do zdarzenia doszło wczoraj  (6 września) w południe. Do 91-latka zadzwonił mężczyzna, który tłumaczył, że jest policjantem, a mieszkanie seniora jest obserwowane przez przestępców. Wmówił rozmówcy, że jego oszczędności są w niebezpieczeństwie. Konieczne jest ich przekazanie prokuratorowi, który przyjedzie na miejsce. Pomoże to udowodnić przestępstwo namierzonym złodziejom. Starszy pan uwierzył fałszywemu funkcjonariuszowi i postąpił zgodnie ze wskazówkami oszusta. Wyrzucił pieniądze przez balkon. Oszczędności seniora zabrała kobieta.

Mundurowi ostrzegają,  nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujemy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this