Znajdź nas na

FAKTY

Seniorka z gminy Ćmielów zaufała oszustom!

74-letnia mieszkanka gminy Ćmielów padła ofiarą oszustów. Kobieta była przekonana, że koresponduje ze swoją córką. Sądząc, że jej pomaga przesłała na wskazane przez cyberprzestępców konto pieniądze w kwocie blisko 3000 złotych.

Zdjęcie ilustracyjne źródło: Pixabay

We wtorek (16 kwietnia) do policjantów z ostrowieckiej komendy zgłosiła się 74-letnia mieszkanka gminy Ćmielów. Kobieta poinformowała mundurowych, że padła ofiarą oszustów. Z jej relacji wynikało, że około godziny 11.30, za pomocą popularnego komunikatora internetowego otrzymała wiadomość od osoby podającej się za jej córkę. W trakcie korespondencji dowiedziała się, że telefon córki uległ uszkodzeniu. Kolejno usłyszała prośbę o przelanie blisko 3 000 złotych na zakup nowego telefonu. Niczego nie podejrzewająca 74-latka wykonała płatność na wskazane konto. Kiedy kobieta skontaktowała się z prawdziwą córką zrozumiała, że została oszukana.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Pamiętajmy! Zanim komukolwiek przekażemy pieniądze bądź wykonamy przelew, skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tę informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. W takich sytuacjach, nigdy nie działajmy pochopnie bo możemy stracić nasze oszczędności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this