Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Sezon wakacyjny w gminie Bałtów upływa pod znakiem prac porządkowych!

Pomimo sezonu wakacyjnego, a także trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa i wynikającymi z niej obostrzeniami, w gminie Bałtów trwają prace porządkowe na drogach, terenach rekreacyjnych, a także placach zabaw. Uzupełnione zostały ubytki w drogach gminnych i drogach polnych, zabezpieczono przeciekający dach nad gminną biblioteką, swój wygląd zmienia także plac zabaw w Okole. A to nie koniec działań, jakie podejmuje gmina wspólnie z radnymi i sołtysami. – Czas wakacyjny staramy się wykorzystać maksymalnie, aby poprawić warunki życia mieszkańców, a także estetykę naszej gminy – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Bałtów nie próżnuje. Letnie miesiące wykorzystuje na prace porządkowe, uzupełnianie ubytków lub poprawę wyglądu gminy. 

– W czasie wakacyjnym robiliśmy remonty doraźne dróg gminnych. Zabezpieczona została droga przy bałtowskim pałacu. Droga planowana jest do remontu  i mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda się ją wykonać z dodatkowego naboru na przebudowę dróg samorządowych. Będziemy ją chcieli tak wykonać, aby wszyscy mieszkańcy byli z niej zadowoleni, a przede wszystkim korzystający z niej rodzice uczniów szkoły podstawowej. Zabezpieczyliśmy pobocza, w którym znajdowały się głębokie wyrwy, powstające po ulewnych deszczach. Jest to teren o sporym nachyleniu, co powoduje, że przy większym deszczu, czy burzach droga zamienia się w rwący strumyk. Kończy się to ubytkami w kruszywie. Jedynym sposobem na doraźne poradzenie sobie z tym problemem było zabetonowanie powstałych  wyrw – tłumaczy Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.  

Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

Zapewnia, że gmina będzie także poprawiać stan dróg gminnych we wrześniu: w  Pętkowicach, Wólce Pętkowskie, Skarbce, Ulowie, Michałowie, Wycince, czy Bałtowie „Górkach”.  

Trwają także prace porządkowe przy Domu Ludowym w Okole. O tym, że wójt wraz z radnymi i mieszkańcami wspólnie postanowił zadbać o estetykę tego zaniedbanego otoczenia świetlicy pisaliśmy 27 maja.

–  W międzyczasie, gdy są niedogodne warunki atmosferyczne do pracy na otwartym terenie, to cały czas trwają prace przy poprawie estetyki otoczenia świetlicy wiejskiej w Okole. Prace porządkowe w Okole zapoczątkowali radni, a także sołtys z Okołu.  Pomogli też pracownicy gminy. Wykonaliśmy ławki, pomalowaliśmy huśtawkę, elementy małej architektury. Wykonywane jest też nowe ogrodzenie – wylicza wójt. Dodaje także, że prace nie zwolnią tempa, wymienione zostaną bowiem wszystkie elementy małej architektury ogrodowej.

– Miejsce to cieszy się aktualnie dość dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Powstało tam takie miejsce spotkań dla lokalnej społeczności – tłumaczy Hubert Żądło i dodaje, że podobne prace porządkowe odbyły się w Rudce, na placach zabaw w Lemierzach, Borcuchach, Pętkowicach i Skarbce. 

–  Gdy objąłem stanowisko wójta, zapoznałem się ze stanem technicznym wszystkich budynków użyteczności publicznej. Dokończenie przebudowy budynku Szkoły Podstawowej w Bałtowie  było naszym priorytetem. Nadszedł czas na następne budynki. Problemem pojawił się w przypadku budynku biblioteki, a konkretnie w związku z jej dachem. Przeciekał w wielu miejscach.  Nadszedł czas, aby zrobić tam remont. Uzupełniliśmy ubytki, wymieniliśmy papę, która w kilku miejscach się odrywała, co powodowało zacieki – wyjaśnia wójt. 

Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

Na drodze gminnej Bałtów – Zarzecze zamontowane zostały ograniczenia, uniemożliwiające wjazd na „most-kładkę”  pojazdom o nadmiernej masie całkowitej. Gmina Bałtów jest w posiadaniu przeglądu technicznego, w którym stwierdzono, że należy na tym obiekcie wprowadzić ograniczenie tonażowe. Ze względu na przejazd pojazdów ponadnormatywnych dużo cięższych niż nośność mostu, uszkodzeniu uległa jego konstrukcja. 

Na drodze gminnej Bałtów – Zarzecze zamontowane zostały ograniczenia, uniemożliwiające wjazd na „most-kładkę”  pojazdom o nadmiernej masie całkowitej
Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

– Ograniczenie tonażowe do 2,5 tony nie ograniczyło ruchu ciągników rolniczych z przyczepami oraz autobusów. W związku z powyższym konieczne było wprowadzenie ograniczenia do 1,5 tony oraz zamontowanie „zwężenia” mostu. Kładka jest uszkodzona, co w przyszłości mogłoby grozić jej całkowitym zamknięciem, co spowodowałoby brak możliwości  dojazdowych dla  mieszkańców z tego terenu – podsumowuje wójt. 

O tym, że most na Zarzeczu jest przeciążony alarmował kiedyś w swojej  interpelacji Henryk Cielebąk, radny Rady Gminy Bałtów. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this