Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Siatkarki KSZO Ostrowiec przed barażami w Warszawie z nowym trenerem!

Zaskakująca decyzja władz KSZO Ostrowiec S.A. Nowym trenerem siatkarek został bowiem Tomasz Kamuda. Dotychczasowy szkoleniowiec siatkarek František Bočkay – drugim trenerem drużyny ze Świętokrzyskiej.

Źródło: KSZO Ostrowiec S.A. Liga Siatków Kobiet

– Mamy nadzieję, że to, że dotychczasowy trener zna naszą drużynę i cały czas jest z drużyną oraz doświadczenie i wiedza trenera Kamudy będą mieszanką wybuchową i pomoże to utrzymać się KSZO w lidze – tłumaczy zaskakującą decyzję władz KSZO, Dawid Ogórek, specjalista do spraw marketingu i komunikacji w KSZO Ostrowiec S.A.

Podkreśla, że władze szukały impulsu, który pobudziłby drużynę do działania.

– Drużyna jest przygotowana na dwa ostatnie baraże, dziewczyny cały czas trenują. Zespół jest głodny zwycięstwa – podsumowuje Dawid Ogórek.

Tomasz Kamuda karierę zawodniczą rozpoczynał w Stali Mielec. W barwach Resovii zadebiutował w Polskiej Lidze Siatkówki. 16 października 2004 roku, w inauguracyjnej kolejce ligowej, w przegranym na własnym parkiecie meczu z Jastrzębskim Węglem zaliczył debiut w tych rozgrywkach. Grał również w piłkę siatkową w Kuwejcie. W sezonie 2007/2008 reprezentował I Ligowy KS Poznań. Z poznańskim zespołem zajął 2. miejsce w klasyfikacji końcowej rundy zasadniczej rozgrywek ligowych. W fazie play off rywalizację o bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej poznaniacy przegrali z Treflem Gdańsk. Baraże o ekstraklasę zakończyły się wynikiem na korzyść rywala, Politechniki Warszawskiej. W przerwie sezonowej został graczem Energetyka Jaworzno, uczestnika I ligi (zaplecze PlusLigi). Do 2011 roku pełnił funkcję drugiego trenera w Stali Mielec, która występowała w Plus Lidze Kobiet Od sezonu 2009/2010 do 2010/2011 był także zawodnikiem II-ligowego klubu siatkarskiego Błękit Ropczyce. W sezonie 2011/2012 był pierwszym trenerem Sparty Warszawa, w kolejnym sezonie zaś trenerem KS Developres Rzeszów. W 2014 podjął się pracy w klubie MKS Wisłok Strzyżów, którą stracił po 6 kolejnych przegranych meczach w listopadzie 2014. (źródło Wikipedia)

Czy zaskakująca decyzja na dwa baraże przed końcem ligi okaże się strzałem w dziesiątkę, czy pogrąży klub ze Świętokrzyskiej? O tym przekonamy się już podczas najbliższego weekendu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this