Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

OstroBiec pobiegnie dla chorych dzieci! Dołącz i Ty!

Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” i Zespół Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na bieg charytatywny, połączony ze zbiórką na specjalne terapie dla wychowanków szkoły (hipoterapię i dogoterapię), który odbędzie się już 19 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Organizatorzy zachęcają wszystkich ostrowczan do udziału w tym łączące przyjemne z pożytecznym w wydarzeniu!

fot. Klub Olimpiad Specjalnych Rywal/Stowarzyszenie OstroBiec

– Już 19 maja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbędzie się bieg na dwóch dystansach biegowych, czyli 10 km i 1 km dla wszystkich chętnych, którzy także zechcą w ten sposób wesprzeć naszą akcję. Pojawi się także coś dla miłośników nordic walking, marsz na dystansie 3,5 km – tłumaczy Anna Bober, prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”.

Jak przyznaje, pomysł na organizację takiego biegu, zrodził się jeszcze w tamtym roku.

– Dostaliśmy propozycję z Zespołu Szkół Specjalnych, żeby zorganizować wspólnie taką imprezę biegową. Szkoła przy Iłżeckiej 33 jak wiadomo jest bardzo usportowiona. Członkowie naszego stowarzyszenia pracują w te szkole, także ten pomysł, aby połączyć przyjemne z pożytecznym pojawił się bardzo naturalnie – dodaje Anna Bober.

Źródło: Fb OstroBiec

Wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego także będą mogli włączyć się aktywnie w wydarzenie. Do wyboru będą trasy na 1 km i 10 km, oraz marsz nordic walking na 3,5 km, nawierzchnia – leśne ścieżki.

– Jeżeli chodzi o ten najdłuższy bieg, to zapisy prowadzimy poprzez naszą stronę internetową http://zapisy.ostrobiec.pl/index.php . Jeżeli chodzi o jeden kilometr, to jest to bieg bez zapisów i wszyscy chętni: mali i duzi mogą wziąć w nim udział. Jest to jedno okrążenie stawów, czyli około jednego kilometra, a czas na to okrążenie to 30 minut, także każdy da radę, nawet pokonać to spacerkiem. Można i wziąć udział w wydarzeniu sportowym i przy okazji pomóc chorym dzieciom – dodaje prezes Stowarzyszenia „OstroBiec”.

Opłaty za udział w biegu będą pobierane na miejscu i zostaną w całości przeznaczone na sfinansowanie terapii dla wychowanków ZSZ. Koszt biegów wynosi: 10 km – 30 zł, 1 km – 5 zł, 3,5 km (nordic walking) –20 zł.

Na godzinę 8.00 (19 maja) przewidziano otwarcie biura zawodów (namiot na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Gutwin”), o godzinie 10.00 – zamknięcie biura zawodów, 10.30 – start biegu wspólnego o dystansie 1 km; 11.00 – start biegu głównego o dystansie 10 km oraz marszu nordic walking na 3,5 km, 12.45 – dekoracja zwycięzców. Start i meta biegu będą zlokalizowane na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Gutwin”.

Źródło: Fb OstroBiec

– Dlaczego warto wziąć udział w biegu? Przede wszystkim dlatego, że sport to zdrowie, a właśnie to nasze zdrowie i kondycja fizyczna są dla nas bardzo ważne. Jednocześnie można pomóc dzieciom, które muszą mieć specjalne terapie, żeby funkcjonować prawidłowo. To jest najprostszy i najlepszy sposób – pomagając sobie, pomagać innym – podsumowuje Anna Bober.

Dla najszybszych kobiet i mężczyzn na dystansie głównym oraz najszybszych kobiet i mężczyzn na dystansie nordic walking organizator przewidział puchary. Każdy z uczestników otrzyma na mecie wyjątkowy medal.
Regulamin dostępny na stronie http://zapisy.ostrobiec.pl/index.php?pokaz=dzial&page=5

Podczas biegu pojawią się też inne atrakcje towarzyszące, jak m.in. Dorota Stoltz z „Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej Lolek i Bolek”, w którym to trenują i rehabilitują się podopieczni z Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Hipoterapia jest to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające służyć poprawie funkcjonowania człowieka w sferach fizycznej, emocjonalnej, poznawczej i/lub społecznej, podczas którego, specjalnie przygotowany koń, stanowi integralną część procesu terapeutycznego. Realizowana jest przez wykwalifikowanego hipoterapeutę zgodnie z zaleceniami lekarza kierującego na hipoterapię i we współpracy z innymi specjalistami prowadzącymi danego pacjenta – tłumaczy Dorota Stoltz.

fot. Ośrodek Hipoterapii i Rekreacji Konnej Lolek i Bolek

Dogoterapia jest to terapia kontaktowa z udziałem psa, polegająca na wieloprofilowym usprawnianiu dzieci i dorosłych. Dogoterapia jest rodzajem pracy uzupełniającym szeroko rozumianą rehabilitację i nie może pozostać jedyną forma terapii, a stanowi uzupełnienie całości oddziaływań terapeutycznych.
– Spotkania z psami ( a także z innymi zwierzętami) mogą przyjmować różne formy. Mogą to być spotkania jednorazowe lub ciągłe, mające na celu dostarczenie pozytywnych emocji lub na przykład kształtujące funkcje poznawcze – dodaje Dorota Stoltz.

Jak pracuje się z psim terapeutą będzie można przekonać się już 19 maja.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this