Znajdź nas na

FAKTY

Skatowanego psa wyrzucił do rzeki! Mieszkańcowi gminy Kunów grozi do pięciu lat więzienia!

W minioną niedzielę (21 czerwca) internet obiegły zdjęcia skatowanego psa, którego około godziny 9.00 ze Śwliśliny wyciągnął łowiący ryby mężczyzna. Zwierzę miało na szyi ciasno zawiązaną smycz, obrażenia głowy, a z pyska lała mu się krew. Już dzień później (22 czerwca) kunowscy policjanci ustalili tożsamość oprawcy czworonoga. 65-latek usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 5 lat.

fot. Świętokrzyska Policja

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali wczoraj (poniedziałek, 22 czerwca) 65-letniego mieszkańca gminy, który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad psem.

W minioną niedziele ( 21 czerwca) około godziny 9.00 mężczyzna łowiący ryby w rzece Świślinie w gminie Kunów zauważył w wodzie psa. Zwierzę nie reagowało na wołanie, wyciągnął je więc na brzeg. Wtedy okazało się że pies ma obrażenia głowy oraz krwawi z pyska. Dodatkowo pies miał na szyi ciasno zawiązaną smycz. Wędkarz natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego ostrowieckiej komendy. W wyniku podjętych działań pies został przewieziony do lecznicy, gdzie udzielono mu pomocy.

Wczoraj (22 czerwca) Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie ustalili i zatrzymali 65-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem. Zatrzymany w pierwszej chwili nie przyznał się do winy, jednak w trakcie przesłuchania wyjaśnił, że psa dostał od sąsiada i miał się nim zaopiekować. Jednak po jakimś czasie pies zaczął go denerwować i w minioną sobotę uderzył go kilkakrotnie w głowę a potem wrzucił do rzeki.

Mężczyzna usłyszał już zarzut, znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this