Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Sławomir podczas Dożynek Gminnych, Zenon Martyniuk na Dniach Kunowa! Gwiazdy muzyki tanecznej wystąpią w Kunowie!

Największe gwiazdy muzyki tanecznej: Sławomir i Zenon Martyniuk wystąpią w Kunowie podczas dwóch największych imprez w gminie – Dożynek Gminnych i na Dniach Kunowa.
– Cieszę się, że możemy realizować marzenia muzyczne naszych mieszkańców. W naszej gminie jest miejsce na rozbudowę infrastruktury, politykę społeczną, a także kulturę – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Źródło: FB Zenon Martyniuk/FB Sławomir

– Wszystko opiera się na dobrych kontaktach i atmosferze, jaka panuje u nas w gminie Kunów. Dzięki Cezaremu Niedzieli, który zajmował się nagłośnieniem kilku imprez na terenie naszej gminy, dotarliśmy do Sławomira i Zenona Martyniuka. Ten pierwszy wystąpi 20 sierpnia, podczas Dożynek Gminnych w Kunowie. Jako support wystąpią „Szalone Gitary”, zespół z Polskowic (Dolny Śląsk), który wykonuje przeboje „Czerwonych Gitar”. 

Jak dodaje burmistrz aktualnie dogrywane są sprawy związane z umową.

– Przez lata podnosimy poprzeczkę, wcześniej, gdy byliśmy w innym miejscu, nie było nas stać na takie wydarzenia. Ktoś może powiedzieć, no dobrze, ale za te pieniądze mogliby wykonać kawałek chodnika, czy drogi. My o tę infrastrukturę dbamy na bieżąco, pozyskujemy środki, odciążając budżet naszej gminy.  Nie możemy zapomnieć jednak o kulturze, a ofertę kulturalną staramy się zróżnicować, kierując się gustami naszych mieszkańców. Wspomnienia z wydarzeń, które realizujemy, towarzyszą mieszkańcom przez długie lata.  Oczekiwania mieszkańców, jeśli to tylko możliwe, należy spełniać. Życie jest krótkie. Warto je przeżyć maksymalnie na ile to możliwe, zabezpieczając każdą z płaszczyzn. Koncerty, to taki czas, gdy możemy choć na chwilę zapomnieć o problemach, odpocząć, spędzić wspólnie czas – tłumaczy Lech Łodej.

Wyjaśnia, że kolejna gwiazda muzyki tanecznej,  Zenon Martyniuk z zespołem wystąpi natomiast 25 czerwca, podczas „Dni Kunowa”.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie i Janusz Kowalski z Heavy Metal Sextet
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

–  Pierwszy raz w historii wydarzeń kulturalnych w naszej gminie zamontowany zostanie telebim, na którym słuchacze z dalszych rzędów będą mogli śledzić, to co dzieje się na scenie. Supportem Zenona będzie Zespół „Leon Voci”, który znany jest naszej kunowskiej publiczności. Panowie zaprezentują największe przeboje muzyki światowej, te mniej i bardziej rockowe – wyjaśnia burmistrz.

Podkreśla, że gmina stara się dotrzeć do różnego rodzaju odbiorów. Mieszkańcy mają bowiem różnorodne gusta muzyczne. Jedni odnajdują się w jazzie, inni, bardziej w rocku, dla jeszcze innych świetną zabawę gwarantuje zespół taneczny lub reprezentujący nurt disco-polo.

– Mamy dość szerokie spektrum, jeśli chodzi o rodzaje muzyki, która jest grana i wykonywana na terenie gminy Kunów. Zaczynamy od jazzu, jak chociażby tego w wykonaniu Janusza Kowalskiego z zespołem Heavy Metal Sextet, po lekkie taneczne utwory zespołów disco-polowych. Na naszej kunowskiej scenie wystąpiły też legendy rocka, jak „Kobranocka”, Wojciech Waglewski, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, a także Andrzej Sikorowski z córką, Włodek Pawlik, czy Adam Strug. U nas w Kunowie mieszkańcy nie muszą składać petycji, że chcą kogoś posłuchać, robimy to z własnej inicjatywy. Sygnały, które płyną od mieszkańców są zawsze brane pod uwagę   – wylicza burmistrz.

Lech Łodej przyznaje, że jako oficer pożarnictwa nie boi się „najazdu mieszkańców” z sąsiednich powiatów na kunowskie wydarzenia. Podkreśla, że każdy jest mile widziany. 

Krzysztof Cugowski i Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Organizowanie imprez masowych nie jest dla nas niczym nowym, w swojej poprzedniej pracy opiniowałem tego typu wnioski.  Zawsze podchodzimy profesjonalnie do wszystkich wydarzeń, które organizujemy, chodzi bowiem o zdrowie i życie uczestników.  Od momentu, gdy przyszedłem do pracy w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie zaczęliśmy to profesjonalnie robić, wcześniej nie zawsze tak było. Jako emerytowany oficer nie mogę sobie pozwolić na omijanie przepisów prawa. Jak zwykle będzie zabezpieczenie policyjne, medyczne, zabezpieczenie straży pożarnej, będzie ochrona, zabezpieczajaca koncert. Wszystko zostanie wykonane tak jak trzeba, łącznie ze zgodami, które musimy uzyskać – podsumowuje burmistrz.

Dodaje, że myśli już o koncercie w ramach Kunowskich Zaduszek Muzycznych. Być może do Kunowa w tym roku ze swoim repertuarem przejedzie nie kto inny, jak  Stanisław Sojka.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this