Znajdź nas na

FAKTY

Śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku na Traugutta „owiane tajemnicą”?

26 marca na ulicy Romualda Traugutta w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniósł 47-letni ostrowczanin. Jak poinformował nas Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Św. śledztwo prowadzone jest w sprawie. Nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Budynek, w którym mieści się Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To była tragiczna piątkowa noc na ulicy Romualda Traugutta w Ostrowcu Św.  

– Około godziny 21.40 dyżurny ostrowskiej jednostki policji otrzymał informację, że na ulicy Romualda Traugutta doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 22-letni mężczyzna, kierujący autem marki BMW potrącił przemieszczającego się przez jezdnię 47-letniego mieszkańca naszego miasta. Pomimo przeprowadzonej reanimacji, niestety życia mężczyzny nie udało się uratować – relacjonowała wówczas  Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Kilka dni później Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim poszukiwał świadków zdarzenia. 

W Prokuraturze Rejonowej w Ostrowcu Św. zapytaliśmy „Czy śledztwo w tej sprawie zostało już zakończone? Jeśli tak kiedy, a także jaki był jego wynik? Czy komuś postawiono zarzuty? Jeśli tak to jakie? Z jakiego materiału dowodowego korzystała prokuratura? Ilu przesłuchano świadków? Czy sprawca wypadku został tymczasowo aresztowany? Czy w toku śledztwa zabezpieczony został także monitoring?”

– W nawiązaniu do korespondencji mailowej z dnia dzisiejszego informuję, iż śledztwo nr 1 Ds 636.2021.Sp(c) prowadzone jest w sprawie. Na chwilę obecną nie zostało wydane postanowienie o przedstawieniu zarzutów, zaś co do pozostałych pytań zawartych w Pani korespondencji z uwagi na dobro toczącego się postępowania nie udzielę odpowiedzi – wyjaśnia Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Św.

Do tematu powrócimy. 

O zdarzeniu pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this