Znajdź nas na

FAKTY

Niedzielski: od 26 czerwca zwiększamy obłożenie w restauracjach i lokalach gastronomicznych do 75 proc.!

Od 26 czerwca zwiększamy obłożenie w restauracjach i lokalach gastronomicznych do 75 proc. – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że również od 26 czerwca wesołe miasteczka mogą funkcjonować z nowym limitem – 75 proc. obłożenia obiektu.

Kraków, 15.05.2021. Otwarcie sezonu 2021 w Arena Garden Street Food Market działającej przy Tauron Arenie Kraków, 15 bm. Na gości czekają food trucki z jedzeniem z różnych zakątków œwiata. Od 15 bm., z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, ponownie można odwiedzać restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu. (mr) PAP/Łukasz Gągulski

„Do tej pory w restauracjach i lokalach gastronomicznych mieliśmy limit zajętości co drugiego stolika, tutaj zwiększamy obłożenie do 75 proc. Targi i konferencje, które niedawno udostępniliśmy, od 26 czerwca będą mogły pracować w reżimie 1 osoby na 10 m2, a nie tak jak poprzednio na 15 m2” – przekazał Niedzielski na konferencji prasowej.

Minister zdrowia zwrócił uwagę, że „do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione”. „Czyli jeżeli mamy jakąś powierzchnię obiektu i wyliczamy na podstawie metrażu, ile osób powinno, czy może tam się dostać, to jest limit, który obowiązuje tylko osoby niezaszczepione. Ponad ten limit mogą być wpuszczane osoby zaszczepione” – wskazał.

Niedzielski poinformował też, że „wesołe miasteczka, w których mieliśmy do tej pory na 50 proc. obłożenia obiektu, od 26 czerwca będą miały 75 proc. obłożenia”. (PAP)

ksi/ par/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this