Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Spacerkiem po architekturze Ostrowca Świętokrzyskiego!

Jak często, spacerując po Ostrowcu Świętokrzyskim zadawaliście sobie pytanie w jakim stylu wybudowany został dany obiekt, jaką ma historię, jaką funkcję pełnił? Już dzisiaj (21 czerwca) w ramach Dni Ostrowca ciekawość wszystkich zainteresowanych zaspokoi Wojciech Mazan. Niezwykły spacer, którego motywem przewodnim będzie właśnie architektura miasta rozpocznie się na moście imienia Księdza Marcina Popiela na Alei 3 Maja o godzinie 17.00.

fot. BWA Ostrowiec Świętokrzyski

Na mieszkańców łączących aktywne spędzanie czasu wolnego z poznawaniem ciekawych miejsc z terenu miasta czekać będzie nie lada gratka. Wojciech Mazan, fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny, pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego „Nie z tej Bajki” przybliży historię dziesięciu obiektów z terenu miasta. Na trasie znajdą się m.in budynek poczty, kina, czy kościoła.

Będzie można także posłuchać o funkcji danego obiektu, a także porównać go z innymi tego typu obiektami z polskiej lub światowej architektury. Wojciech Mazan wytłumaczy także, jakie cechy sprawiają, że dany budynek wpisuje się w dany styl architektoniczny.

Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około 2 godzin (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy). Początek spaceru o godzinie 17.00. Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł od osoby.


Ideą „Spacerownika po mieście” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób.

Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this