Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Spacerkiem po architekturze Ostrowca Świętokrzyskiego!

Jak często, spacerując po Ostrowcu Świętokrzyskim zadawaliście sobie pytanie w jakim stylu wybudowany został dany obiekt, jaką ma historię, jaką funkcję pełnił? Już dzisiaj (21 czerwca) w ramach Dni Ostrowca ciekawość wszystkich zainteresowanych zaspokoi Wojciech Mazan. Niezwykły spacer, którego motywem przewodnim będzie właśnie architektura miasta rozpocznie się na moście imienia Księdza Marcina Popiela na Alei 3 Maja o godzinie 17.00.

fot. BWA Ostrowiec Świętokrzyski

Na mieszkańców łączących aktywne spędzanie czasu wolnego z poznawaniem ciekawych miejsc z terenu miasta czekać będzie nie lada gratka. Wojciech Mazan, fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny, pracownik Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego „Nie z tej Bajki” przybliży historię dziesięciu obiektów z terenu miasta. Na trasie znajdą się m.in budynek poczty, kina, czy kościoła.

Będzie można także posłuchać o funkcji danego obiektu, a także porównać go z innymi tego typu obiektami z polskiej lub światowej architektury. Wojciech Mazan wytłumaczy także, jakie cechy sprawiają, że dany budynek wpisuje się w dany styl architektoniczny.

Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około 2 godzin (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy). Początek spaceru o godzinie 17.00. Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł od osoby.


Ideą „Spacerownika po mieście” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób.

Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this