Znajdź nas na

FAKTY

Spokojny przełom roku na terenie powiatu ostrowieckiego! W ręce mundurowych wpadli alimenciarze i nieodpowiedzialni kierowcy!

Zarówno Sylwester, jak i pierwszy dzień nowego roku na terenie powiatu ostrowieckiego minęły spokojnie. Policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. Podczas weekendu zatrzymano dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi z ostrowieckiej drogówki zatrzymali zaś dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy, 37-latek, kierował pojazdem marki Mazda wbrew wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, drugi, 39-letni ostrowczanin, kierował motorowerem marki Romet, pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu ostrowieckiego w czasie ostatniego weekendu czuwały zarówno służby prewencyjne, kryminalne, jak też mundurowi z drogówki. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania, nakierowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego. Na terenie powiatu ostrowieckiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, ujawniono natomiast 4 kolizje. Ponadto policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszy z nich w ręce mundurowych „wpadł” w minioną sobotę kwadrans po godzinie 21.00 na ul. Denkowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Mundurowi zwrócili uwagę na pojazd marki Mazda, którego kierujący podróżował  bez włączonych świateł mijania. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że wobec 37-letniego kierującego Starosta Powiatu Ostrowieckiego wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz mieszkańcowi Ćmielowa, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei wczoraj (niedziela, 2 stycznia) funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego kierowcę motoroweru marki Romet. Do jego zatrzymania doszło około godzinny 14.30 na Aleja 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna podróżował swoim jednośladem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto ostrowieccy kryminalni w ciągu minionego weekendu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwościowi. Zatrzymany w Nowy Rok 39-latek poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia od półtora roku. Jak ustalili stróże prawa dłużnik alimentacyjny ma do odbycia karę 158 dni pozbawienia wolności. Z kolei zatrzymany wczoraj (niedziela, 2 stycznia) 44-letni ostrowczanin za to samo przestępstwo musi „odpokutować” w więziennej celi karę 5 miesięcy pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this