Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Spotkanie Wielkanocne w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców!

Były życzenia z okazji nadchodzących świąt, symboliczne podzielenie się wielkanocnym jajkiem, a także czas na rozmowę i chwilę oddechu od codziennego, szybkiego tempa życia. Wszystko za sprawą wielkanocnego „Jajeczka”, zorganizowanego dziś w Cechu Przedsiębiorców i Rzemieślników w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Fot.: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Spotkania Wielkanocne organizujemy w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców od 21 lat, odkąd pamiętam. Staramy się co roku spotykać przed Świętami Bożego Narodzenia na symbolicznym opłatku, a także na wielkanocnym „Jajeczku”. Jest to bardzo fajna okazja, aby zintegrować nasze środowisko, żebyśmy mogli się spotkać, wspólnie spędzić czas, bo w ciągu roku mamy naprawdę bardzo mało czasu. W naszym niesamowicie dużym tempie życia codziennego, to jest taka rzadkość, kiedy możemy się w tak dużym gronie spotkać, porozmawiać, powymieniać poglądy bez pośpiechu, czy zwyczajnie pobyć ze sobą – mówi Marcin Jabłoński, starszy Cechu.

Fot.: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego życzy zdrowia, szczęścia, a przede wszystkim rodzinnych i mądrze przeżytych Świąt Wielkanocnych.

– Niech ten świąteczny czas upłynie nam w gronie rodziny, znajomych przyjaciół. Życzę państwu, aby te święta były czasem zadumy i refleksji, a także odpoczynku od trosk codziennego życia. Wszystkiego najlepszego, Wesołego Alleluja, mokrego dyngusa i smacznego jajka – życzył Marcin Jabłoński.

Ksiądz Krzysztof Rusiecki, krajowy kapelan rzemiosła, przypomniał, że już za tydzień obchodzić będziemy Wielki Piątek, pamiątkę męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

Foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Już za tydzień przyjdziemy do krzyża chrystusowego, aby go ucałować. Będziemy modlić się w ciszy i zastanawiać nad męką pańską i nad owocami tej męki. Nie było dzisiejszego spotkania, gdyby nie było męczeństwa Chrystusa, które nam ofiaruje, abyśmy mogli z niego czerpać i pokonać zło grzech, szatana. Żebyśmy byli ludźmi nieśmiertelnymi, ale nie w znaczeniu ideologii, ale tymi, którzy tę nieśmiertelność mają zakorzenioną w Jezusie Chrystusie, w jego wieczności. Kiedy Pan zmartwychwstanie, to jest to największa radość. Uczniowie, którzy właśnie w ten Wielki Piątek doznali takiej trwogi i wstrząsu, że uciekli od Chrystusa, tylko najmłodszy Jan został. Mistrz, który uzdrawiał, czynił cuda został zniszczony i poniżony. Kiedy trzeciego dnia zmartwychwstał, gdy Jan i Piotrem zaczęli go szukać, to dla nich było przerażeniem. Nigdy się tak nie stało, żeby ktoś umarł, a potem nie było go w grobie. Nie lękajcie się odwagi. Te słowa są nam wszystkim potrzebne, w każdej naszej życiowej sytuacji, w której jesteśmy, Bo Chrystus jest właśnie dla naszego zbawienia. Dlatego życzę Wam przyjaciele rzemiosła, żebyście zawsze byli pełni Boga i radości zmartwychwstania – mówił ksiądz Krzysztof Rusiecki.

Fot.: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W imieniu Starosty Powiatu Ostrowieckiego za ostatnie miesiące współpracy z rzemieślnikami podziękował Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św, a na nadchodzące święta życzył Wielkanocy spędzonej w rodzinnej atmosferze i zdrowiu. Prezydenta miasta reprezentował Tomasz Gębka, zastępca naczelnika Planowania i Rozwoju w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św.

– Zdrowych pogodnych świąt dla wszystkich państwa. Jesteście układem kostnym naszego miasta. Na waszych barkach opiera się stabilny, gospodarczo silny Ostrowiec Św. – mówił Tomasz Gębka.

Modlitwę odmówił ksiądz prałat Jan Sarwa.

Foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this