Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

PSP 1 najlepszą wśród ostrowieckich podstawówek!

Krzysztof Cichocki z kl. 7d, Maja Kowalska z kl. 8b, a także Wiktoria Wójcik z kl. 8b to tegoroczni laureaci konkursów przedmiotowych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, którzy 4 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odebrali dyplomy i medale. Sukcesy uczniów sprawiły, że „Jedynka” osiągnęła najlepszy wynik wśród ostrowieckich szkół podstawowych.

Laureaci ich nauczyciele PSP 1 podczas uroczystej gali podsumowującej wyniki Konkursów Przedmiotowych 2018-19, w WDK w Kielcach fot. PSP nr 1

O tym, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Św. od wielu już lat słynie z jednej z najlepszych kadr nauczycielskich doskonale zdają sobie sprawę rodzice, wybierający tę placówkę, jako pierwszą po przedszkolu, czy zerówce „szkołę” dla swoich dzieci.

Nie dziwi więc fakt, że PSP nr 1 jest osiągnęła najlepszy wynik wśród ostrowieckich szkół podstawowych !

– Rozpierała nas niezwykła duma i radość podczas uroczystej gali podsumowującej wyniki Konkursów Przedmiotowych 2018/2019, która odbyła się 4 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, kiedy to okazało się, że nasza szkoła uplasowała w samej czołówce pod względem liczby uzyskanych tytułów laureata – tłumaczy Jadwiga Dadia, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Św.

Dyplomy i medale wręczono 55 laureatom konkursów przedmiotowych. Na najwyższym podium stanęła liczna grupa uczniów i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Byli to: Krzysztof Cichocki z kl. 7d – laureat VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego i jego nauczycielka – Małgorzata Perkowska; Maja Kowalska z kl. 8b – laureatka I Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego wraz z nauczycielką Donatą Praszyńską; Wiktoria Wójcik z kl. 8b – laureatka VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego i II Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, którą do konkursów przygotowywała Lucyna Zybała. Podczas gali szczególnie wyróżnione zostały dwie uczennice ostrowieckiej „Jedynki”, które uzyskały podwójny tytuł laureata. Jedną z nich jest Wiktoria Wójcik – chluba szkoły – laureatka Konkursów z Języka Polskiego i Języka Angielskiego! Wiktoria uzdolniona jest nie tylko językowo, ale i matematycznie, w ubiegłym roku uzyskała bowiem tytuł laureata z matematyki.

Na uroczystościach obecności byli m. in. senator RP Krzysztof Słoń, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego –  Renata Janik Świętokrzyski Kurator Oświaty –  Kazimierz Mądzik oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli –  Jacek Wołowiec, jak również Jadwiga Dadia dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Gratulujemy wszystkim laureatom, a naszym szczególnie. Trzymamy kciuki za ich dalszy rozwój i kolejne wspaniałe osiągnięcia – podsumowują dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this