Znajdź nas na

FAKTY

Sprawą katastrofy budowlanej w kompleksie turystyczno-wypoczynkowym w Bałtowie zajmuje się starachowicka prokuratura!

Sprawą katastrofy budowlanej w kompleksie turystyczno-wypoczynkowym w Bałtowie nie zajmuje się już ostrowiecka prokuratura. Do kontynuowania postępowania wyznaczona została Prokuratura Rejonowa w Starachowicach. – Postępowanie jest w toku i zostało wszczęte w sprawie zdarzenia, zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób oraz zniszczeniu mienia – wyjaśnia Krzysztof Grudniewski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Starachowicach. Mowa o zdarzeniu z 30 stycznia, gdy nad halą namiotową, w której mieściło się sztuczne lodowisko w Bałtowie, zawalił się dach.

Fot. OSP Bałtów/ Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

30 kwietnia zostanie podjęta decyzja co do dalszego losu postępowania w sprawie katastrofy budowlanej, do jakiej doszło na terenie kompleksu turystyczno-wypoczynkowego w Bałtowie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 30 stycznia, gdy  nad halą namiotową, w której mieściło się sztuczne lodowisko w Bałtowie, zawalił się dach. W akcji udział brały służby ratunkowe, sanepid, przedstawiciele nadzoru budowlanego, a także policja. Do zdarzenia doszło w trakcie przerwy związanej z wymianą osób korzystających z lodowiska. Nadzór budowlany doszukał się szeregu uchybień.

3 lutego 2021 r. do ostrowieckiej prokuratury z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. wpłynęły akta w sprawie katastrofy budowlanej, do jakiej doszło na terenie kompleksu turystyczno-wypoczynkowego w Bałtowie.

– W dniu 4 lutego 2021 r. prokurator za nr PR 2 Ds.33.2021.Sp.c wszczął w tej sprawie śledztwo w sprawie sprowadzenia w dniu 30 stycznia 2021 r. w Bałtowie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać zawalenia się budowli, a mianowicie hali namiotowej nad obiektem sportowo-rekreacyjnym-lodowiskiem, pobudowanym na terenie kompleksu „Szwajcaria Bałtowska” w Bałtowie, to jest o przestępstwo z art. 163 par. 1 pkt 2 K.k.– poinformował Cezary Skalmierski, Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Św.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Kielcach do kontynuowania postępowania wyznaczona została Prokuratura Rejonowa w Starachowicach.

– W tej chwili przyszła opinia biegłego z zakresu budownictwa, którą prokurator będzie analizował. Prawdopodobnie śledztwo będzie przedłużone, ponieważ zachodziła będzie jeszcze konieczność przesłuchania kilkunastu świadków – wyjaśnia Krzysztof Grudniewski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Starachowicach. 

Mowa o osobach, które brały udział w zajęciach edukacyjnych, organizowanych na terenie bałtowskiego kompleksu. 

O zdarzeniu pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this