Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Starachowice, Wąchock, Osiek i Chmielnik z obwodnicami! Ostrowca Św. nie ma na liście!

Głównym założeniami Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 była: poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej. Dziś Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury, podczas konferencji prasowej ogłosił rozpoczęcie realizacji zapowiadanego przez rząd programu budowy 100 obwodnic na drogach kraju. Wśród szczęśliwców z naszego województwa znaleźli się: Starachowice, Wąchock, Osiek i Chmielnik!

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Sąsiadom zza miedzy pozostaje nam tylko pozazdrościć. Wygląda na to, że Ostrowiec Św. pozostanie bez tzw. dużej obwodnicy. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury ogłosił listę inwestycji, które realizowane będą w ramach programu 100 obwodnic. Na realizację tego zadania rząd przeznaczy blisko 28 miliardów złotych. Pierwsze przetargi ogłoszone zostaną jeszcze w tym roku. 

– Jesienią ubiegłego roku Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, pan premier Mateusz Morawiecki, pan prezes Jarosław Kaczyński, ogłosili, że przygotowany zostanie program 100 obwodnic, 100 obwodnic dla Polaków, dla wszystkich tych, którzy oczekują poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, oczekują poprawy sytuacji w małych, średnich i dużych miastach. Wczoraj pan prezydent Andrzej Duda zaapelował w imieniu wszystkich Polaków,  w swoim własnym o prezentację Programu 100 obwodnic. Pan prezydent wyraził nadzieję, że te inwestycje, będą odpowiedzią na postulaty, które zgłaszane są podczas wszystkich spotkań pana prezydenta Andrzeja Dudy w całym kraju. Dzisiaj odpowiadamy Program 100 obwodnic na drogach krajowych jest gotów do realizacji i przechodzimy w fazę jego wykonania – mówił podczas dzisiejszej konferencji minister. 

Przypomnijmy, że program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych. Wskazuje również źródła finansowania oraz listę zadań inwestycyjnych kierowanych do realizacji. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

W programie zostały ujęte zadania na różnym etapie przygotowania. Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach liczonego poziomem wypadkowości i ofiarami wypadków, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju.

Niestety na liście 100 obwodnic zabrakło tzw. dużej obwodnicy Ostrowca Św.  Do tematu wrócimy.

1 Comment

1 Comment

 1. M

  8 lutego, 2020 at 21:06

  “Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach liczonego poziomem wypadkowości i ofiarami wypadków, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju.”
  1. Duza obwodnica Ostrowca posiada pelna dokumentacje, ma wydana decyzje srodowiskowa
  2. Natezenie ruchu na drodze krajowej w ostrowcu wynosi 23 tys pojazdow (w tym duzy ruch ciezki) i jest znacznie wieksze niz w starachowicach czy wachocku (10 tys pojazdow)
  3. Zrownowazony rozwoj… no coz. Ostrowiec juz wiele lat temu zostal skazany na upadek. Miasto jest bez zadnych perspektyw i nie dostaje zadnej szansy zadnych bodźców do rozowju.

  Smiem watpic w kryteria wyboru obwodnic do tej szczesliwej setki. W duzej mierze byly to zapewnie decyzje polityczne. Co dalej z Ostrowcem? upadek. To bardzo smutne…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this