Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Starostwo ogłasza kolejny konkurs! Tym razem poszukiwany jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny!

To kolejny konkurs ogłoszony tym razem zarządzeniem Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Poszukiwany jest kandydat na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W skład komisji konkursowej weszli: Andrzej Jabłoński, Łukasz Witkowski, Mariusz Łata i Alina Piwnik. Dokumenty aplikacyjne można składać do 12 listopada.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że państwowym inspektorem sanitarnym może być osoba, która: jest obywatelem polski, ma pełną zdolność do czynności prawnych, a także posiada następujące kwalifikacje: jest lekarzem i uzyskała specjalizację wskazaną w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2010 roku w sprawie wykazu specjalizacji w dziedzinach medycyny mających zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej; posiada tytuł zawodowy magistra i uzyskała dodatkowe kwalifikacje mające zastosowanie w realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej, określonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2010 roku w sprawie wykazu dodatkowych kwalifikacji, jakie musi posiadać Państwowy Inspektor Sanitarny, posiadający tytuł zawodowy magistra; swoją postawą obywatelską daje rękojmię należytego wykonywania zadań pracownika organu państwowego; posiada stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Wymagania dodatkowe, jakie powinien spełnić kandydat to: znajomość przepisów o Państwowej Inspekcji Sanitarnej i rozporządzeń wykonawczych, Kodeksu postępowania administracyjnego, przepisów prawa pracy, przepisów dotyczących funkcjonowania samorządu powiatowego, finansów publicznych i zamówień publicznych. Ponadto musi wykazać się umiejętnościami zarządzania zasobami ludzkimi, wiedzą merytoryczną z zakresu działania inspekcji sanitarnej, odpowiedzialnością, umiejętnością planowania czasu pracy, kreatywnością, zaangażowaniem. Preferowane doświadczenie zawodowe w kierowaniu jednostką Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub podobnej. 5-letni staż pracy i 3-letni staż na stanowisku kierowniczym.

Dokumenty aplikacyjne można składać do 12 listopada. Osoba, która zwycięży w konkursie przejmie obowiązki nie wcześniej niż 1 grudnia z zastrzeżeniem, że nastąpi to po wyrażeniu zgody przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Jeżeli takiej zgody nie będzie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nie zostanie powołany.

Więcej o konkursie pod linkiem:

http://ostrowiecki.eu/wp-content/uploads/2019/10/Zarz%C4%85dzenie-63.pdf

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this