Znajdź nas na

PO GODZINACH

Startuje czwarta odsłona The Homies Factory! Goście z zagranicy odwiedzą szkoły podstawowe!

Już po raz czwarty Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych organizuje w Ostrowcu Świętokrzyskim wizyty wolontariuszy europejskich. Tym razem miasto nad Kamienną odwiedzą przedstawiciele Francji, Włoch, Hiszpanii, Turcji i Wielkiej Brytanii. – Takie wizyty na stałe wpisały się już w harmonogramy zarówno działań centrum, jak i szkół, które chętnie współpracują przy tego typu przedsięwzięciach – wyjaśnia Patryk Stępień, prezes ŚCISK, a także koordynator programu.

fot. Świętokrzyskie Centrum Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych

Projekt wystartował w październiku 2015 roku i skierowany był do szkół średnich.

– W tym roku, w ferie, nasi bywalcy odwiedzą szkoły podstawowe, gdzie oprócz gier i zabaw dla najmłodszych, poprowadzą również zajęcia o tradycjach i zwyczajach swoich krajów. W ciągu tych 4 lat projektu, udało nam się gościć już osoby z takich krajów jak Macedonia, Portugalia, Dania, Rumunia, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Turcja czy Wielka Brytania. Cieszymy się, że nadal jesteśmy miło odbierani przez dyrektorów szkół, którzy chętnie angażują się w nasze działania – dodaje Patryk Stępień.

Wolontariusze europejscy na stałe pracują w Kielcach, w Regionalnym Centrum Wolontariatu, które jest partnerem strategicznym programu od początku jego realizacji. Wolontariusze w ciągu drugiego tygodnia ferii, odwiedzą m.in. Szkołę Podstawową nr 4 czy Zespół Edukacyjny „Dwunastka” w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dom Kultury w Ćmielowie będzie musiał zrezygnować z realizacji niektórych wydarzeń? Sześciu radnych sprzeciwiło się bowiem zmianie w statucie!

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów!

FAKTY

Czy gmina Ostrowiec Św. zawsze hojnie wspierała ostrowiecki szpital?

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this