Znajdź nas na

FAKTY

Strażacy opanowali pożar DPS w Kielcach; do szpitali trafiło 17 pensjonariuszy!

Strażacy opanowali pożar domu pomocy społecznej przy ulicy Tobruckiej w Kielcach; do szpitali trafiło łącznie 17 pensjonariuszy – przekazał st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej.

Kielce, 10.05.2024. Ewakuacja 39 osób z domu pomocy spo³ecznej w Kielcach, 10 bm. gdzie dosz³o do po¿aru. Akcjê gaœnicz¹ prowadzi ³¹cznie 9 zastêpów stra¿ po¿arnej, czyli 45 stra¿aków. (ad) PAP/Piotr Polak ***Do tego materia³u zdjêciowego dostêpna jest równie¿ depesza w systemie CSI, pt.: Kielce/ Po¿ar domu pomocy spo³ecznej; ewakuacja 39 osób***

Do pożaru domu pomocy społecznej doszło w piątek około godziny 17. Z budynku ewakuowano 39 pensjonariuszy oraz cztery osoby z personelu. Do ewakuacji jednej osoby, która nie mogła poruszać się o własnych siłach i znajdowała się w najwyższej kondygnacji budynku, strażacy użyli drabiny mechanicznej.

Po godzinie 19.20 st. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej przekazał PAP, że 17 pensjonariuszy zostało zabranych do szpitali przez przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego. Natomiast 22 pozostałe osoby trafią do innych placówek opiekuńczych na terenie miasta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar rozpoczął się od altany, następnie ogień przeniósł się na część budynku DPS-u. Zapaliła się elewacja i dach budynku, a także skrzynka gazowa.

W akcję gaśniczą zaangażowanych było łącznie 9 zastępów straż pożarnej, czyli 45 strażaków. Trwa ustalenie szczegółowych okoliczności pożaru.(PAP)

wdz/ jann/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this