Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Strażacy przenieśli stanowisko kierowania! Spokojnie, to tylko ćwiczenia!

Wielu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, przejeżdżających w poniedziałek, 10 czerwca Aleją 3 Maja zastanawiało się co pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim robią pojazdy należące do straży pożarnej. Pojawiły się nawet takie spekulacje, że w budynku Komendy znajduje się bomba. Nic bardziej mylnego.Wydział Operacyjno-Szkoleniowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyski przeprowadzał tego dnia ćwiczenia przeniesienia stanowiska kierowania w zastępcze miejsce pracy.

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Ostrowcu Św

Scenariusz ćwiczeń zakładał uszkodzenie budynku KP PSP w Ostrowcu Św. przez wichurę, która rozpętała się nad Ostrowcem Św. Doszło do częściowego zerwania pokrycia dachu budynku komendy, a intensywny deszcz zalewał pomieszczenia stanowiska kierowania i serwerowni. Sprzęt znajdujący się w miejscu pracy dyżurnego w wyniku działania wody– zepsuł się.

– Wspólnie z policją organizowaliśmy ćwiczenia, wspólnie z Policją, gdyby np. nasza jednostka została odcięta od dyspozytorni. Nastąpiło przeniesienie stanowiska kierowania. Ćwiczyliśmy na wypadek, gdyby wszystkie systemy, telefony alarmowe – przestały działać. Przy pomocy samochodu dowodzenia i łączności, a także stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim sterowaliśmy naszymi działaniami ratowniczymi w terenie. Ćwiczyliśmy też ogólnie łączność w całym powiecie, a także poza granicami naszego powiatu – powiedział nam w rozmowie telefonicznej kpt. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ćwiczenia pozwoliły w praktyce sprawdzić procedury zapisane na kartkach papieru. Wnioski i uwagi, które powstały podczas ćwiczeń pozwolą wypracować lepsze schematy działania przy tego typu zdarzeniach.

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Ostrowcu Św

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mieszkańcy żalą się na praktyki stosowane w ośrodku zdrowia w Waśniowie! Renata Lipka: Musimy działać zgodnie z prawem!

FAKTY

Miasteczka Ruchu Drogowego uczą poprawnych zachowań na drodze! Kielecki WORD zachęca szkoły i gminy do ich budowania!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej mają nową drogę! Czekali na nią 30 lat!

FAKTY

Zaginął Jan Basa! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this