Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Świętokrzyski mundurowy, Konrad Klimek zdobył Mount Blanc!

Świętokrzyscy mundurowi mają wiele pasji, które realizują w czasie wolnym od służby. A ta wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń. Po blisko trzymiesięcznych przygotowaniach do trudnej wyprawy mł. asp. Konrad Klimek z Komisariatu Policji w Dwikozach zdobył najwyższy szczyt Europy – Mount Blanc.

Świętokrzyski mundurowy, Konrad Klimek zdobył Mount Blanc fot. Świętokrzyska Policja

Służba w policji niesie ze sobą ogromne ryzyko. Mundurowi  narażając własne życie chronią bezpieczeństwo innych. Służba w „niebieskim” mundurze to też niejednokrotnie trudne interwencje, z których sceny i obrazy pamięta się do końca życia. Dlatego tak ważne jest, aby mieć swoją pasję, czy hobby, które pozwalają odreagować. Mł. asp. Konrad Klimek z Komisariatu Policji w Dwikozach postawił na góry i wspinaczkę.  2 września wraz z pięcioma innymi śmiałkami wyruszył w wyprawę na „dach Europy”, zdobywając Mount Blanc.

fot. Świętokrzyska Policja

Atak na szczyt poprzedziła aklimatyzacja. Wszystko po to, aby przyzwyczaić organizm do trudnych i wymagających alpejskich warunków oraz niższej zawartości tlenu w powietrzu. Zdobycie szczytu zajęło śmiałkom dwa dni, a cały pobyt w Alpach trwał tydzień. Dodatkowo podczas wyprawy świętokrzyski mundurowy zameldował się jeszcze na innym czterotysięczniku – Dome du Gouter.

To nie jedyna pasja mundurowego z komisariatu w Dwikozach.  Mł. asp. Konrad Klimek ma na swoim koncie 3 skoki ze spadochronem!

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this