Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Świętokrzyskie: Nie żyje kobieta, w którą trafił piorun!

Nie żyje 76-letnia mieszkanka powiatu jędrzejowskiego, w którą trafił piorun. Podczas czwartkowej nawałnicy, która przeszła nad regionem świętokrzyskim, strażacy interweniowali 15 razy, wyjeżdżając głównie do połamanych konarów drzew.

Zdjęcie ilustracyjne

Jędrzejowscy policjanci otrzymali w czwartek wieczorem informację, że ma terenie jednej z posesji w miejscowości Aleksandrów w gminie Sędziszów, leży nieprzytomna kobieta, w którą uderzył piorun.

„76-latka została przewieziona do szpitala. Niestety, po dwóch godzinach otrzymaliśmy informację, że kobieta zmarła” – powiedziała PAP st. sierż. Beata Soboń z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Poza tym tragicznym zdarzeniem, czwartkowa nawałnica nie wyrządziła poważniejszych szkód. Świętokrzyscy strażacy interweniowali 15 razy, wyjeżdżając głównie do połamanych konarów drzewa gałęzi.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek dla regionu świętokrzyskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Meteorolodzy zaznaczyli, że ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy stopień.

Alert obowiązuje dla całego regionu w piątek od godz. 13 do 22.

W piątek od godz. 12 do 18 obowiązuje też ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień ma wynieść od 30 st. C do 33st. C. Temperatura minimalna w nocy od 18 st. C do 20 st. C.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ maak/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this