Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Trwa usuwanie awarii sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 8!

Trwa usuwanie awarii sieci trakcyjnej, do której doszło we wtorek na linii kolejowej nr 8. Ruch pociągów na odcinku od Sędziszowa do Jędrzejowa został wstrzymany.

Zdjęcie ilustracyjne: Adobe Firefly

Służby techniczne usuwają awarię sieci trakcyjnej na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Jędrzejowem a Sędziszowem. Do uszkodzenia przewodu doszło w godzinach rannych, przy przejeździe pociągu towarowego.

„Zarządca infrastruktury niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia zespół techniczny celem usunięcia usterki. Ruch pociągów odbywał się po sąsiednim torze. O godz. 10.30 na tym samym odcinku doszło do awarii jednego z pociągów pasażerskich. Obecnie wstrzymany jest ruch pociągów na linii kolejowej nr 8, na odcinku Sędziszów – Jędrzejów. Zostanie on przywrócony po odprowadzeniu na najbliższą stację zepsutego pociągu, przez wysłaną w tym celu lokomotywę” – poinformował PAP Piotr Hamarnik z zespół prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Dodał, że podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmienionym czasie przejazdu pociągów. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this