Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Uczennica uderzyła nauczycielkę żelazkiem! Nastolatką zajmie się sąd rodzinny!

Sąd rodzinny wyjaśni okoliczności zajścia, do którego doszło w jednej ze szkół w gminie Osiek, gdzie 13-letnia uczennica uderzyła nauczycielkę żelazkiem w głowę. Kobieta trafiła do szpitala.

Płock, 18.05.2016. Ogłoszenie wyroku ws. Damiana Ch., 18 bm. w Sądzie Okręgowym w Płocku. Sąd skazał Damiana Ch., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa w 2015 r. dwójki policjantów, na 15 lat pozbawienia wolności. Damian Ch. miał wtedy 15 lat. Przed sądem odpowiadał jak dorosły. Sąd postanowił też o przyznaniu policjantce, która podczas napaści Damian Ch. ciężko ranił siekierą, 100 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny. (mb/dw) PAP/Marcin Bednarski UWAGA!!! ZAKAZ PUBLIKACJI DANYCH OSOBOWYCH SKAZANEGO!!!

Informację o zdarzeniu policjanci otrzymali w środę rano. „Wynikało z niego, że w jednej ze szkół na terenie gminy Osiek (pow. staszowski) miało dojść od nieporozumienia pomiędzy uczennicą i nauczycielką. Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu w Połańcu potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że podczas zajęć lekcyjnych, 13-letnia uczennica uderzyła w głowę nauczycielkę” – przekazała w czwartek mł. asp. Joanna Szczepaniak, oficer prasowa staszowskiej policji.

Jak się okazało, nastolatka uderzyła nauczycielkę żelazkiem znajdującym się na wyposażeniu sali historycznej, w której odbywały się lekcje.

„W wyniku zdarzenia kobieta doznała niegroźnych obrażeń, po opatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego została zabrana do szpitala, który opuściła tego samego dnia” – dodała funkcjonariuszka.

Sprawą 13-latki zajmie się sąd rodzinny.

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this