Znajdź nas na

FAKTY

Wkrótce odbiór zmodernizowanego peronu w Ostrowcu Świętokrzyskim!

Jeszcze w tym miesiącu do eksploatacji oddany zostanie zmodernizowany peron na stacji kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do dyspozycji podróżnych będą m.in. wiaty i ławki. Zabraknie jednak… toalety.

Wyremontowany peron w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformował nas Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zmodernizowany peron na stacji w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowywany jest obecnie do odbiorów. 

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują jeszcze w tym miesiącu oddać go w pełni do eksploatacji. Projekt modernizacji peronu nie zakłada instalacji toalety. W ramach prac powstał nowy, dwukrawędziowy peron, w pełni dostępny dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Podróżni będą mieli do dyspozycji wiaty, ławki, nowe oświetlenie i nagłośnienie, a także tablice informacyjne. Peron jest wyższy, co ułatwia wsiadanie do pociągów – wyjaśnia Piotr Hamarnik.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 W ramach inwestycji pn. „Prace budowlane na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz” PLK SA prowadzą prace na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz. Wymieniane są tory, sieć trakcyjna i system sterowania ruchem pociągów. 

Wykonawcy budują nowe obiekty inżynierskie, takie jak wiadukty, mosty i przepusty kolejowe. Na tym odcinku prace obejmują również przebudowę peronów i dostosowanie ich do współczesnych standardów kolejowych. 

Inwestycja zakończy się na przełomie tego i przyszłego roku.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this