Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wzrosła liczba pacjentów oczekujących na wynik testu! Czy trzecia fala pandemii dotarła także do powiatu ostrowieckiego?

Wzrosła liczba osób oczekujących na wyniki testów na obecność koronawirusa. Wczoraj (24 lutego) w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. było 18 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym jeden z nich oddycha za pomocą respiratora. Na potwierdzenie wyników testów czekało 27 pacjentów. Jak podczas wczorajszej konferencji prasowej (24 lutego) podkreślał Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych w ostrowieckim szpitalu, liczy się z tym, że zgodnie z przewidywaniami zwłaszcza, że wzrosła temperatura na dworze, zachorowań może być więcej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wzrosła liczba pacjentów ostrowieckiego szpitala, oczekujących na wynik testu na obecność koronawirusa. Według Adama Karolika, dyrektora do spraw medycznych ZOZ w Ostrowcu Św. wkrótce można spodziewać się  wprowadzenia przez wojewodę nowych zaleceń. 

– My działamy w oparciu o polecenia wojewody, w zasadzie o nakazy wojewody, które są dostosowywane do bieżącej sytuacji i z tego co wiem,  1 marca, w poniedziałek przyjdą nowe zalecenia. Być może zmieni się ilość łóżek w szpitalach przeznaczonych do walki z covidem. Ta ilość łóżek w ostatnim czasie w naszym szpitalu  była mała, na drugim poziomie to było 25 łóżek, w tym buforowych 15,  5 intensywnego nadzoru. Także ta ilość była najmniejsza od października ubiegłego roku i po rozmowie z panią dyrektor wydziału zdrowia wiem, że w poniedziałek taka narada u wojewody będzie. Będą podjęte dalszej decyzje, co do dalszej  strategii – mówił Adam Karolik. 

Dodaje, że liczy na to,  że spośród personelu szpitalnego  bardzo dużo osób przechorowało już covid. Blisko połowa personelu szpitalnego została zaszczepiona przynajmniej jedną dawką szczepionki,

–  Liczę na to, że łatwiej będzie nam walczyć z tą chorobą w tej trzeciej fali poprzez przewidywane zmniejszenie absencji chorobowej wśród personelu – dodał dyrektor.

Przypomniał, że przy drugiej i zarazem najostrzejszej fali koronawirusa z powodu braku personelu pielęgniarskiego i lekarskiego, nie funkcjonowało 5 oddziałów szpitalnych 

– Mam nadzieję, że teraz do takiej sytuacji być może nie dojdzie – podsumował Adam Karolik.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this