Znajdź nas na

FAKTY

Technikum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzyma imię Hutników Ostrowieckich?

Czy technikum Nr 3, wchodzące w skład Zespołu Szkół Nr 3 przy ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu Św. otrzyma imię Hutników Ostrowieckich? Na jutrzejszej (środa, czerwca) sesji rady Powiatu Ostrowieckiego decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Budynek Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. (były THM) fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

7 czerwca do Rady Powiatu Ostrowieckiego wpłynął wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego  w sprawie nadania technikum nr 3, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 3 (były THM) imienia Hutników Ostrowieckich.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy m.in., że dzisiejsze technikum, które jest kontynuatorem osiągnięć i sukcesów wcześniejszego Technikum Hutniczo-Mechanicznego od zawsze buduje wśród uczniów postawę szacunku dla dorobku poprzednich pokoleń oraz kształtuje przywiązanie do tradycji. 

– Nadanie imienia Hutników Ostrowieckich będzie wyrazem podkreślenia cennej tożsamości szkoły, która łączy się ze środowiskiem lokalnym i tradycjami hutnictwa w Ostrowcu Św. Imię Hutników Ostrowieckich będzie jednocześnie wyrazem troski o pamięć i zarazem hołdem złożonym poprzednim pokoleniom absolwentów szkoły – pracowników huty, którzy swoją pracą i działaniami na trwałe zapisali się w historii naszej Małej Ojczyzny – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

We wrześniu szkoła obchodzić będzie 100-lecie istnienia. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this