Znajdź nas na

PO GODZINACH

TEDE i B.R.O już jutro na scenie ostrowieckiego amfiteatru! Na koncert zaprasza Ostrowiecki Rap!

– Byliśmy bardzo spragnieni koncertów, ponieważ nie mogliśmy ich organizować przez dłuższy czas z powodu pandemii. Gdy zostały zniesione obostrzenia i mieliśmy informację, że możemy wpuścić 50 procent publiczności do amfiteatru, to nie zastanawialiśmy się nawet chwili – mówi Janusz Kurek z Ostrowieckiego Rapu. Już jutro na zaproszenie grupy z Ostrowca Św. na scenie amfiteatru w parku miejskim, pojawią się TEDE i B.R.O. Start imprezy zaplanowano na godzinę 18.00.

Źródło: Ostrowiecki Rap

Ostrowiecki Rap już w połowie maja wstępnie poszukiwał artystów, którzy odwiedziliby nasze miasto. 

– Zaczęliśmy od namówienia TEDE na koncert, a później zajęliśmy się bookingiem koncertu B.R.O. Wszystko było wymyślone bardzo spontanicznie i zrealizowane w szybkim tempie – wyjaśnia Janusz Kurek. 

Dodaje, że nie było większych trudności ze sprowadzeniem rapera, którego popularność przypadła na rok 2000. 

– Od pierwszego kontaktu z managerem TEDE nie było żadnych problemów, wszystko poszło bardzo gładko i sprawnie. Wystarczyło kilka szybkich telefonów i doszliśmy z nim do porozumienia. Warunki, których oczekiwali, były dosyć atrakcyjne jak na jego popularność i staż  na polskiej scenie hip-hopowej. Wiedzieliśmy, że jeżeli zrobimy koncert w niedzielę to jest większe prawdopodobieństwo, że będzie miał on wolny termin – podkreśla Janusz Kurek. 

Podkreśla, że fani hip-hopu będą mogli wreszcie pobawić się przy dobrej muzyce na żywo. 

– W niedzielę chyba nic innego ciekawszego w mieście się nie dzieje, akurat w  ten dzień nie ma innych imprez czy koncertów. Ma być idealna pogoda, nie powinno padać, będzie możliwość zjedzenia czy napicia się czegoś przy dobrej muzyce. Oprócz Tede i B.R.O zagrają: Julia Tłuczkiewicz,Prim Rose& Milezz, Szaran, DJ Wudu. Zatańczą również GoldGirls, B-Boyowe Siły Zbrojne, Szkoła Tańca Progres. Zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Zapowiada się też na to, że przyjdą nie tylko ostrowczanie, ale i mieszkańcy innych zakątków naszego kraju – mówi Janusz Kurek. 

Wyjaśnia, że aktualnie Ostrowiecki Rap skupia się głównie na organizowaniu koncertów.

– Jeżeli zgłosi się do nas ktoś utalentowany,  to chętnie postaramy mu się pomóc, jeżeli chodzi o promocję czy znalezienie studio nagrań. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie nagrywać i osiągnie sukces ogólnokrajowy. Rap jest to dla nas jedyny gatunek muzyczny, który pokazuje prawdę w tekstach, to co nas otacza. Wszystko jest pokazane w bardzo autentyczny i szczery sposób, często autobiograficzny. W Polsce mamy bardzo dużo utalentowanych raperów. Wyżej od nas w Europie mogą być jedynie Francja czy Niemcy. Artyści hip-hopowi przeważnie sami sobie piszą teksty, a nawet robią podkłady muzyczne. Co roku na scenie hip-hopowej w Polsce pojawia się bardzo wielu nowych młodych, utalentowanych talentów, którzy przeważnie muszą sami dotrzeć do odbiorcy, poprzez swoje social media lub wypuszczanie singli czy teledysków w Internecie. Przeważnie nie mają na starcie pomocy wielkich wytwórni, jak jest to w popie lub rocku. Jest to gatunek bardzo różnorodny, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje ostrowiecki raper.

Przypomina, że Ostrowiecki Rap i jego nazwa powstała 11 lat temu, a pierwszy zorganizowany koncert miał miejsce  w 2012 roku. Zaproszonym raperem był właśnie B.R.O, który w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawi się już jutro (niedziela, 27 czerwca).

–  Wszystko organizuję wraz z kolegą, jeżeli chodzi o promocję, pomysły czy dobór artystów na koncertach. To jest pasja, która nas wciągnęła od pierwszego zorganizowanego koncertu i trzyma nas do tej pory. Nie wyobrażamy sobie, życia bez koncertów, nie mamy zamiaru kończyć z naszą działalnością. Można znaleźć  nas na Facebooku, Instagramie, jak i w serwisie Youtube. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Ostrowiecki Rap” – podsumowuje.

Koncert TEDE i B.R.O już jutro (niedziela, 27 czerwca). Start imprezy o godzinie 18.00. 

Źródło: Ostrowiecki Rap

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this