Znajdź nas na

FAKTY

Terenowe Biura Spisowe w gminie Bałtów! Podpowiadamy gdzie i kiedy!

W Rudce Bałtowskiej, Maksymilianowie, Wólce Bałtowskiej, Lemierzach, Michałowie, Wólce Pętkowskiej, Skarbce, Antoniowie, Borcuchach – to właśnie w tych miejscowościach już wkrótce mieszkańcy gminy Bałtów będą mogli „spisać” się w terenie. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy obowiązek spisowy mają przed sobą. Myślę, że takie terenowe biura spisowe ułatwią zwłaszcza starszym i mniej mobilnym mieszkańcom naszej gminy, dopełnienie formalności. Ważne, aby mieli przy sobie dowód osobisty i numery PESEL wszystkich domowników – przypomina Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Widok na bałtowskie rondo fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy, aby bez wyjeżdżania ze swoich miejscowości, mogli wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Poszczególne sołectwa w naszej gminie są bardzo „porozrzucane”. Nie mamy zwartej zabudowy. Nie każdy mieszkaniec, zwłaszcza w wieku senioralnym, ma możliwość dotarcia do Urzędu Gminy w Bałtowie. Teraz będzie im łatwiej dopełnić obowiązku spisowego – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Przypomina, że po gminie jeździł już Spisobus, który odwiedził Okół, Bałtów i Pętkowice. Część mieszkańców skorzystała z tej możliwości.  

Już w poniedziałek, 16 sierpnia  w godzinach od 10.00 do 12.00 będzie można spisać się w świetlicy wiejskiej w Rudce Bałtowskiej, a później od 12.15 do 14.00 w świetlicy wiejskiej w Maksymilianowie. Dzień  później, 17 sierpnia (środa) w godzinach od  10.00 do 12.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wólce Bałtowskiej, natomiast od 12.15 do 14.00 w świetlicy wiejskiej w Wólce Bałtowskiej-Kolonii.  23 sierpnia  (poniedziałek) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lemierzach w godzinach od 10.00 do 12.00, tego samego dnia od 12.15 do 14.00 w świetlicy wiejskiej w  Michałowie, 2 września  (czwartek) w godzinach od 10.00 do 12.00 w remizie ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Pętkowskiej, a także od 12.15 do 14.00 w świetlicy wiejskiej w Skarbce. 3 września (piątek) natomiast w godzinach od  10.00 do 12.15 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie, a później od 12.15 do 14.00 w Borcuchach 13  od 12.30 do 13.30.

– Brak udziału w spisie wiąże się z odpowiedzialnością karną. Chcemy uchronić naszych mieszkańców przed negatywnymi konsekwencjami. Być może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że powinni się spisać, że mają taki obowiązek. Teraz, dzięki spisowym biurom terenowym, będzie na pewno prościej – podkreśla wójt.

Przypomina, że każda osoba biorąca udział w spisie powinna mieć przy sobie dowód osobisty, a także numery PESEL wszystkich domowników. 

Źródło: Gmina Bałtów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this