Znajdź nas na

FAKTY

Artur Łakomiec odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego i złożył ślubowanie!

Artur Łakomiec, który w wyborach samorządowych w 2018 roku był pełnomocnikiem wyborczym Jarosława Górczyńskiego (prezydenta, który usłyszał zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych), odebrał wczoraj (poniedziałek, 6 maja) podczas sesji rady Miasta Ostrowca Św. zaświadczenie o wyborze na prezydenta miasta Ostrowca Św. i złożył ślubowanie. – Ja myślę, że ma pan wspaniałe grono współpracowników, którzy będą pana wspierać, jak tylko będą mogli, również wspaniałe spółki, które się dynamicznie rozwijają i będą też na pewno udzielać panu wielu, wielu rad, wsparcia, tak, żeby ta działalność pana mogła się rozwijać prężnie i ku zadowoleniu mieszkańców – mówiła do Artura Łakomca Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św.

Artur Łakomiec złożył uroczyste ślubowanie i odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Ostrowca Św. podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka odbyła się 6 maja 2024 roku fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że Artur Łakomiec w przeszłości pełnił m.in. funkcję prezesa Zarządu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Ostrowcu Św. Był też członkiem Rady Nadzorczej Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ostrowcu Św. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym z 26 kwietnia 2021 roku wykazał – 326 497, 78 zł ( prezes Zarządu MWiK w Ostrowcu Św.) i 22 646,49 zł z Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zgodnie z oświadczeniem z 14 kwietnia 2022 roku – 303 776,53 zł – prezes Zarządu MWiK w Ostrowcu Św. i  Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – 24 030, 96 zł, a zgodnie z oświadczeniem z 31 grudnia 2022 roku – 312 954, 18 zł za 2022 r., Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – 16 636, 92 zł, a także Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. – 2500 zł za 2022 r, a zgodnie z oświadczeniem z 1 stycznia 2023 roku również 448 zł z umowy zlecenia.

Źródło: pkw.gov.pl

Artur Łakomiec w wyborach samorządowych w 2018 roku był też pełnomocnikiem wyborczym Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św.,  który usłyszał zarzuty o przyjęcie korzyści majątkowych. 

– Chciałbym dosłownie dwa zdania zabrać głosu. Szanowni państwo, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, dostojni goście. Nie ukrywam, że dla mnie osobiście jest to szczególny dzień. Chcę z tego miejsca zadeklarować, że biorę pełną odpowiedzialność za losy Ostrowca Świętokrzyskiego i jego mieszkańców. Dziękuję przede wszystkim za setki rozmów, ogrom wsparcia od wielu bliższych i dalszych mi osób. A w sposób szczególny chciałbym podziękować mojej rodzinie. Chciałbym serdecznie podziękować za każdy z blisko 13 000 oddanych na mnie głosów, ale także za głosy oddane na osoby z Komitetu Wyborczego Koalicja Tak dla Samorządu. To niewątpliwie duży dowód poparcia i uznania dla przedstawionego przez nas programu rozwoju miasta, ale także znak zaufania. Dla nas jest to tym bardziej ogromna odpowiedzialność – mówił Artur Łakomiec podczas wczorajszej (poniedziałek, 6 maja) sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Artur Łakomiec złożył uroczyste ślubowanie i odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Ostrowca Św. podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka odbyła się 6 maja 2024 roku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że Ostrowiec Świętokrzyski wymaga mądrych i rozważnych decyzji.

– Zasługuje na dobrą teraźniejszość i przyszłość, na dobry los i bezpieczeństwo dla każdej z ostrowieckich rodzin. Przed nami wiele wyzwań, a jednocześnie wiele możliwości, przed nami bardzo odpowiedzialne zadanie, aby wzmocnić dobry trend i konsekwentnie rozwijać pracę i rozwijać nasze miasto by zapewnić bezpieczną przyszłość i stabilny rozwój. To zadanie, które stoi przede mną, jako prezydentem miasta, ale take przed państwem, jako nowo zaprzysiężonymi radnymi. Wierzę, że wspólnie, niezależnie od przynależności politycznej i ponad podziałami dołożymy wszelkich starań by dalej stawiać na rozwój gospodarczy i inwestycje, na rozwój łatwo dostępnej profilaktyki i opieki zdrowotnej, edukację, ekologię i ekologiczne rozwiązania, codzienny komfort życia i rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Chcę, aby w tej kadencji każdy głos był słyszany, a mieszkańcy mieli okazję uczyć się odpowiedzialności za losy Ostrowca Świętokrzyskiego, byli z niego dumni i czuli, że tu mogą rozwijać swoje pasje w różnych dziedzinach. Rozpoczynając tę kadencję wszystkim nowo wybranym radnym gratuluję wyniku, proszę jednocześnie o wspólną pracę na rzecz naszej małej ojczyzny, na rzecz Ostrowca Świętokrzyskiego – tłumaczył Artur Łakomiec. 

Artur Łakomiec złożył uroczyste ślubowanie i odebrał zaświadczenie o wyborze na prezydenta Ostrowca Św. podczas sesji Rady Miasta Ostrowca Św., jaka odbyła się 6 maja 2024 roku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Głos zabrała również Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św.  

– Poznawaliśmy pana krótko, bo w ciągu jakby tylko tego minionego roku, ale dał się pan poznać, jako człowiek godny zaufania, o czym zadecydowały wybory, zadecydowali mieszkańcy, którzy 7 kwietnia obdarzyli pana zaufaniem i wybrali na funkcję prezydenta miasta Ostrowca Św. Pragnę podkreślić, że to zaufanie było bardzo znaczne ponieważ w pierwszej turze wygrał pan te wybory i myślę, że mieszkańcy dając panu taką możliwość sprawowania tej funkcji bycia gospodarzem miasta, oczekują na pewno od Pana wiele. Ja myślę, że ta nowa kadencja będzie równie dynamiczna, również pełna mądrych przemyśleń i mądrych decyzji, tak żebyśmy mogli tu wspólnie, ponad podziałami, jak pan wspomniał, mogli decydować razem o tym w jakim kierunku nasze miasto będzie podążać i jak się będzie rozwijać. Życzę panu więc rozważnych decyzji, mądrych, przemyślanych i tak jak powiedziałam, żebyśmy mogli je wszyscy wspólnie akceptować – podkreślała Irena Renduda-Dudek.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodała, aby aktualny prezydent zatrzymał się przez chwilę i wsłuchał się w głos normalnego mieszkańca, zwykłego mieszkańca, który do niego przyjdzie i będzie chciał rozwiązać swój błahy problem. 

– Może nieistotny z punktu widzenia innych osób, ale dla niego bardzo ważny. Proszę się pochylić wówczas nad tym mieszkańcem. Proszę mu pomóc, wesprzeć, rozwiązać, starać się rozwiązać jego problem. Ja myślę, że ma pan wspaniałe grono współpracowników, którzy będą pana wspierać, jak tylko będą mogli, również wspaniałe spółki, które się dynamicznie rozwijają i będą też na pewno udzielać panu wielu, wielu rad, wsparcia, tak, żeby ta działalność pana mogła się rozwijać prężnie i ku zadowoleniu mieszkańców – podsumowała Irena Renduda-Dudek.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this