Znajdź nas na

FAKTY

100 000 zł dla BWA i tyle samo dla MCK-u? Jaką decyzję podejmą radni miejscy z Ostrowca Św.?

Czy radni miejscy z Ostrowca Świętokrzyskiego zdecydują o przekazaniu 200 000 zł dla ostrowieckich instytucji kultury? W przypadku Miejskiego Centrum Kultury 100 000 zł trafić ma na wydatki związane z uruchomieniem działalności Kina „Etiuda”. W uchwale nie sprecyzowano jednak na jakie konkretnie działania lub zakupy trafić ma 100 000 przekazane na Biuro Wystaw Artystycznych.

Ostrowiecki Browar Kultury, gdzie swoje siedziby mają MCK, BWA i MBP. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak bumerang powraca pytanie czy ostrowieckie instytucje kultury to skarbonki bez dna. W uchwale, dotyczącej budżetu, a która procedowana będzie na najbliższej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, jaka odbędzie się już dziś (26 kwietnia, w środę) o godzinie 14.30 wśród spraw, nad którymi debatować będą radni znalazła się informacja o środkach przeznaczonych dla Miejskiego Centrum Kultury i Biura Wystaw Artystycznych. A kwota jest niebagatelna, bo w sumie wynosi 200 000 zł. O ile z zamieszczonych informacji wynika, że 100 000 przeznaczone dla MCK-u trafić ma w formie dotacji podmiotowej w związku z wydatkami związanymi z uruchomieniem działalności Kina „Etiuda”, nie jest jasnym na co konkretnie trafi 100 000 zł przeznaczone dla Biura Wystaw Artystycznych. 

Z uchwały dowiadujemy się tylko, że jest to dotacja podmiotowa w zakresie działalności statutowej. Czy zakupiony zostanie konkretny sprzęt, czy zorganizowane zostaną zajęcia – tego z uchwały nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, choć wiosna dopiero się rozpoczęła, że gmina planuje przeznaczyć   158 538,35 zł na realizację zadań związanych z utrzymaniem zieleni miejskiej, a także przeznaczyć 40 000 zł na opracowanie programu ochrony środowiska dla gminy Ostrowiec Św.

Nie tak dawno podjęta została uchwała, dotycząca wydatków na utrzymanie dwóch rond.

Pisaliśmy o tym tutaj:

20 000 zł zaplanowano natomiast na likwidację dzikich wysypisk odpadów, których na terenie gminy niestety nie brakuje. 

Jaką decyzję podejmą zwłaszcza opozycyjni radni miejscy? Czy będą mieli pytania do zarządzających ostrowieckimi instytucjami kultury, czy też  wstrzymują się od głosu? 

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this