Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Piaskach Brzóstowskich!

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Piaskach Brzóstowskich. To istotne zadanie z zakresu poprawy infrastruktury komunalnej na terenie gminy Ćmielów. – Chcemy systematycznie rozbudowywać sieć kanalizacyjną. Takie potrzeby zgłaszali nam mieszkańcy Piasków Brzóstowskich, Brzóstowej i Grójca. Cieszę się, że możemy systematycznie podnosić standard życia naszych mieszkańców – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Budowa kanalizacji w Piaskach Brzóstowskich Źródło: Gmina Ćmielów

Na tę inwestycję mieszkańcy Piasków Brzóstowskich czekali od lat. Mowa o 4 nowych odcinkach kanalizacji, o budowę których niejednokrotnie, za pośrednictwem radnych, zabiegali mieszkańcy. Rozbudowa sieci kanalizacyjnej  przyczyni się do ograniczenia procesu przedostawania się niebezpiecznych substancji zagrażających życiu i zdrowiu do wody i gleby oraz dotrzymania bezpiecznych wskaźników emisyjnych w odniesieniu do pozostałych substancji zagrażających ekosystemom wodnym.

Zakres robót obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej służącej odprowadzaniu ścieków bytowo-socjalnych rurociągiem grawitacyjnym do kanałów sanitarnych, zlokalizowanych w pasach dróg wewnętrznych.

Budowa kanalizacji w Piaskach Brzóstowskich
Źródło: Gmina Ćmielów

Wartość zadania to 407 130 złotych. 

– Pieniądze na ten cel pochodzą ze środków z budżetu państwa na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Tego typu środki, to bardzo duże wsparcie dla nas, samorządów. Chcemy systematycznie rozbudowywać sieć kanalizacyjną w naszej gminie. Cieszę się, że możemy podnosić poziom życia naszych mieszkańców i spełniać ich oczekiwania – podsumowuje Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.  

Zakończenie prac przewidziano wraz z końcem marca.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this