Znajdź nas na

FAKTY

Trwa remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie!

Zmienia się wnętrze remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie, w gminie Bałtów. Wyremontowany obiekt służyć będzie nie tylko druhom, ale również mieszkańcom. Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie środki pozyskane przez Stowarzyszenie „Przyjazna Gmina Bałtów” z Lokalnej grupy Działania „Krzemienny Krąg”. A te małe nie są, bo wynoszą 100 000 zł.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dzięki ten inwestycji, zarówno mieszkańcy, jak i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniowie będą mogli korzystać z w pełni wyposażonej remizy. Do tej pory budynek ten składał się z jednego pomieszczenia, do którego tuż obok przynależał osobny garaż – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Jednak droga do remontu łatwa nie była,  aby go wykonać trzeba było najpierw uregulować własność budynku Część nakładów należała bowiem do osoby prywatnej, reszta stanowiła  własność Ochotniczej Straży Pożarnej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Pomogliśmy druhom złożyć wniosek o zasiedzenie, a nakłady osoby prywatnej zostały odkupione. Trwają intensywne prace remontowe. W budynku powstanie zaplecze kuchenne, sanitariaty, zamontowane będzie również ogrzewanie. Wymienione zostały już okna, nowa będzie również stolarka drzwiowa. Zakupimy także niezbędne wyposażenie. W przyszłości obiekt przejdzie termomodernizację. To kolejna remiza, w której będzie można zorganizować spotkanie integracyjne, czy druhowie już po akcji będą mogli się spokojnie umyć, przebrać i odpocząć – tłumaczy wójt.

Dodaje, że ma nadzieję, iż inwestycja w obiekt sprawi, że zasileniem szeregów OSP Antoniów zainteresuje się więcej młodych osób. 

Środki na remont obiektu w wysokości 100 000 zł (85 000 zł na remont i 15 000 zł na zakup wyposażenia) pozyskało Stowarzyszenie „Przyjazna Gmina Bałtów” z Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”.   

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this