Znajdź nas na

FAKTY

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Poczty Polskiej!

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. rozdzwoniły się dziś (poniedziałek, 10 maja) telefony od zaniepokojonych seniorów z powiatu ostrowieckiego. – Tym razem oszuści dzwonią i podają się za pracowników Poczty Polskiej. Jednak to nie koniec ich podstępu – przestrzega Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. i apeluje do seniorów o rozsądek.

Źródło: Adobe Stock

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Po fałszywych policjantach, hydraulikach, wnukach, pojawili się także fałszywi pracownicy Poczty Polskiej. 

– Osoby podające się za pracowników poczty dzwonią do seniorów,  prosząc o podanie swoich danych osobowych, twierdząc, że nie została odebrana przesyłka, po czym się rozłączają.  Następnie do zaniepokojonych seniorów dzwoni inna osoba, która przedstawia się, jako policjant, która twierdzi, że tropi szajkę przestępców, którzy podszywają się za pracowników Poczty Polskiej. W ten sposób próbuje wyłudzić dane seniorów, m.in. ich numer konta bankowego, czy oszczędności – wyjaśnia Ewelina Wrzesień. 

Na szczęście większośc osób, do których dziś próbowali dodzwonić się seniorzy, nie dała się oszukać i już na tym etapie zakończyła rozmowę. 

– Niestety przypuszczam, że część seniorów może dać się oszukać i stracić swoje oszczędności. Apelujemy o rozwagę i rozsądek – podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Policjanci apelują: zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego znajomego będącego w potrzebie finansowej, czy pracownika poczty. Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzonych tajnych akcjach przez telefon.

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto powiadomić policję pod numerem  alarmowym  112.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this