Znajdź nas na

Subscribe

GMINA BAŁTÓW

W gminie Bałtów dożynek w tym roku nie będzie! Wójt nie zapomniał jednak o rolnikach!

Niestety ze względu na pandemię koronawirusa, odbywające się co roku na przełomie sierpnia i września – dożynki gminne w Bałtowie, zostały odwołane. To smutna wiadomość dla mieszkańców gminy, tym bardziej, że w ubiegłym roku po wielu latach, obchody tego święta powróciły na pałacowe wzgórze. O rolnikach nie zapomniał jednak Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. W nagranym na tę okazję filmie, podziękował im za trud pracy.

Dożynki gminne w Bałtowie 2019 r. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Tradycyjnie w naszej gminie na przełomie sierpnia i września odbywają się dożynki. Niestety w tym roku, ze względu na koronawirusa dożynki powiatowo-gminne nie odbędą się. Ograniczymy się do świętowania poprzez uczestnictwo w uroczystej Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie,  8 września na odpuście parafialnym – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

W specjalnie nagranym filmie wójt przekazuje rolnikom słowa uznania, a także podziękowania za ich ciężką pracę. 

– Za wasz trud i pracę na roli oraz za wypracowane płody rolne z tegorocznych zbiorów. Wszystkim rolnikom, sadownikom oraz ich rodzinom życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Życzę wam abyście osiągali jak największe plony ze swoich upraw oraz jak największą zapłatę za te plony – podsumowuje wójt.

W gminie Bałtów powstaje coraz więcej dużych gospodarstw rolnych. Najwięcej jest jednak produkcji roślinnej.

– Rolnicy uprawiają takie zboża jak pszenżyto, owies, pszenice, jęczmień, rzepak, kukurydze, uprawiane są też ziemniaki i facelia. Część mieszkańców trudni się też sadownictwem, głównie uprawą wiśni, porzeczek i jabłoni. Kilku rolników zajmuje się chowem trzody chlewnej i bydła mięsnego i mlecznego. Z roku na rok obserwować możemy powiększanie i specjalizację gospodarstw rolnych – podsumowuje wójt.

Niestety przez COVID 19 nie odbędą się Dożynki 2020. Proszę o udostępnianie.

Opublikowany przez Huberta Żądłę Piątek, 28 sierpnia 2020

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this