Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Bodzechów można „się spisać” w terenie! Najbliższa okazja już w piątek w Chmielowie!

Gmina Bodzechów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, organizując spisy terenowe w świetlicach wiejskich, a także szkołach. Najbliższy taki spis odbędzie się w piątek, 13 sierpnia w Szkole Podstawowej w Chmielowie. W ubiegłym tygodniu z terenowych biur spisowych mogli skorzystać mieszkańcy Magoni i Sudołu. Jak podkreśla Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów, zainteresowanie ze strony mieszkańców jest spore, a pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

3 kilometrowy odcinek drogi przez Chmielów doczeka się remontu fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku potrwa do 30 września 2021 roku. Zgodnie z Ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Aby ułatwić zwłaszcza starszym i mniej mobilnym mieszkańców z terenu gminy Bodzechów możliwość uczestniczenia w spisie, władze gminy Bodzechów, wykorzystując swoją bazę lokalową w szkołach i świetlicach wiejskich, zapraszają do terenowych biur spisowych.  

Jak poinformowała nas Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów,  z takiej możliwości skorzystali już mieszkańcy Magonii, Sudołu i  Przyborowa. 

– Będziemy niemal we wszystkich sołectwach, korzystając z bazy lokalowej,  jaką dają nam szkoły i świetlice wiejskie. W ten sposób chcemy ułatwić mieszkańcom naszej gminy możliwość wzięcia udziału w spisie powszechnym. Zainteresowanie jest bardzo bardzo duże, a nasz pomysł, okazał się strzałem w dziesiątkę.  Mieszkańcy są bardzo zadowoleni, a przy okazji wydajemy im także deklaracje o źródłach ciepła. Nie muszą się  już fatygować do urzędu – wyjaśnia Małgorzata Sobieraj. 

Kolejny terenowy spis odbędzie się już w najbliższy piątek, 13 sierpnia, w budynku Szkoły Podstawowej w Chmielowie w godzinach od 12.00 do 18.00. osoby, które chcą się spisać muszą mieć przy sobie jedynie dowód osobisty.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this