Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

W gminie Ćmielów można było poczuć ducha nadchodzących Świąt!

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości i nadziei, to także okazja do spotkań w gronie najbliższych. Ducha nadchodzących Świąt poczuć można było podczas minionego weekendu w Ćmielowie. Na Kiermaszu pełnym unikatowych ozdób i pysznych potraw mieszkańcy kupić mogli ręcznie wykonane stroiki, bombki, ciasta, a także miody. Dzień później w domu kultury kolędowali wspólnie z Krystyną Wójcik i Mateuszem Woźniakiem.

Na scenie zaprezentował się Środowiskowy Chór Jutrzenka fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Pomimo niesprzyjającej aury: mrozu i opadów śniegu, mieszkańcy gminy Ćmielów spotkali się na tegorocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym, a dzień później na wspólnym kolędowaniu.

– Sobota przywitała nas typowo zimową aurą,  było chłodno, ale ciepło w naszych sercach. Sypiący śnieg sprawił, że klimat był niezwykły. To co cieszy i co zwracało uwagę, to ta serdeczność, człowieka do człowieka, której w dzisiejszych czasach bardzo brakuje. Tego dnia można było poczuć prawdziwego świątecznego ducha – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie
fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Jak na Kiermasz Bożonarodzeniowy przystało nie zabrakło pysznych ciast, ciasteczek, ale także potraw „na słono”, jak zupa grzybowa, pierogi, barszczu wigilijnego, czy kapusty z grochem.  Zadbały o nie Koła Gospodyń Wiejskich z Piasków Brzóstowskich, z Wojnowic, Bori, Podgórza, a także Brzóstowej. Unikatowe ozdoby kupić można było na stoisku „Magii Rękodzieła”, czyli sekcji działającej przy domu kultury w Ćmielowie, której koordynatorem jest Bożena Szczygieł. Mieszkańców gminy Ćmielów, a także zaproszonych gości urzekły również ozdoby i stroiki wykonane przez Katarzynę Granat, a stoisko z pysznymi i zdrowymi miodami przygotowała „Barć Ćmielów”. 

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

W świąteczny nastrój odwiedzających sobotni kiermasz wprowadził Środowiskowy Chór Jutrzenka, który trenuje pod „czujnym uchem”  instruktora Pawła Cieślika.

Dzień później z Krystyną Wójcik przy akompaniamencie Mateusza Woźniaka, mieszkańcy gminy Ćmielów mogli zaśpiewać kolędy i pastorałki. 

– Pani Krystyna po raz pierwszy na deskach ćmielowskiego domu kultury wystąpiła w 2008 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, później występowała u nas jeszcze  kilka razy, ale nie były to już występy solowe. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku będziemy mogli częściej słuchać jej pięknego głosu. Umówiłyśmy się już na przyszłoroczny finał WOŚP-u, na 29 stycznia – mówi Wioletta Rogala-Mazur.

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa podkreśla, że koncertem i kiermaszem, przy współudziale domu kultury, chciała oderwać choć na chwilę wszystkich mieszkańców gminy Ćmielów od codziennych obowiązków. 

– Aby w tym pędzie zakupów, przygotowań – mile spędzić czas, aby złapać głęboki oddech. Zawsze mogę liczyć na pomoc naszych Kół Gospodyń Wiejskich, za co im bardzo dziękuję. Dziękuję im za to, że są, że wspierają nasze przedsięwzięcia, że dzielą się swoimi talentami. A tych im nie brakuje. Cieszę się, że tak dużo mieszkańców zdecydowało się być tego dnia z nami, pomimo mroźnej pogody. A wybór tych pięknych, ręcznie wykonanych ozdób był ogromny. Od tych przygotowanych przez Koła, po te wykonane przez sekcję „Magii Rękodzieła”, czy panią Katarzynę Granat. To sobotnie przedpołudnie chcieliśmy spędzić z mieszkańcami, nie zajmując się swoimi sprawami, ale wychodząc do ludzi  – wyjaśnia Joanna Suska. 

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Podkreśla, że dumna jest również z aktywnych seniorów, śpiewających w Chórze Jutrzenka, pracowników urzędu i domu kultury z Wiolettą Rogalą-Mazur na czele.

– W niedzielę, dzięki pani Krysi Wójcik mogliśmy przenieść się w świat kolęd i pastorałek. Zaprezentowała wspaniały występ. Liczba uczestników była spora pomimo mrozu i śniegu. Czas bożonarodzeniowy, to czas kolędowania, wspólnego śpiewania, po prostu bycia razem  – mówi Joanna Suska. 

Dodaje, że z okazji nadchodzących świąt wszystkim mieszkańcom gminy Ćmielów, ich najbliższym, przyjezdnym gościom, życzy zdrowia i spokoju. 

fot. Katarzyna Stan/Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Ważne jest w życiu szczęście i jak tego szczęścia każdego dnia każdemu życzę. Bo od szczęścia się wszystko zaczyna.  Gdy do tego będzie zdrowie i spokój, to już z wieloma innymi aspektami damy sobie radę. To trudny czas zarówno dla mieszkańców, jak i dla samorządów. Musimy mierzyć się z wieloma trudnościami, więc oby tych trudności w życiu nie było, a jeśli są, abyśmy mieli siłę je pokonywać i aby były obok nas osoby, które będą stać przy naszym boku i nas wspierać – podsumowuje Joanna Suska.

Krystyna Wójcik na scenie ćmielowskiego domu kultury fot. Katarzyna Stan/Dzień Dobry Ćmielów

Wioletta Rogala-Mazur dodaje z kolei, że każdemu z osobna życzy, aby znalazł miejsce przy wigilijnym stole, aby mieszkańcy spędzili te święta w gronie rodzinnym, w ciepłej atmosferze.

– Mieszkańcom życzę zdrowia, bo to zawsze najważniejsze. Nie kupimy go za żadne pieniądze.  Spokoju, odpoczynku, takiej rodzinnej atmosfery i lepszego niż ten miniony, 2023 roku – podsumowuje.  

Od lewej: Mateusz Woźniak, Krystyna Wójcik i Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego Domu Kultury
fot. Katarzyna Stan\Dzień Dobry Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this