Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

W sobotę kiermasz, w niedzielę koncert! W gminie Ćmielów poczujesz świąteczną atmosferę!

Już w najbliższą sobotę (17 grudnia) o godzinie 10.00 na placu przy Domu Kultury w Ćmielowie w świąteczną atmosferę mieszkańców i przyjezdnych gości wprowadzi Kiermasz Bożonarodzeniowy. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, a także unikatowych ozdób, czy smakołyków. Dzień później (niedziela, 18 grudnia) na miłośników świątecznej muzyki czekać będzie koncert „Magia Kolędowania” w wykonaniu Krystyny Wójcik.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Chcielibyśmy, aby nasi mieszkańcy poczuli ducha zbliżających się Świąt. Większość z nas ten ostatni tydzień przed Świętami spędzi na przygotowaniach i porządkach, aby oderwać się od domowych obowiązków przygotowaliśmy dwa wydarzenia: Kiermasz Bożonarodzeniowy i koncert „Magia Kolędowania” – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Dodaje, że pierwsze z wydarzeń realizowane jest przy dużym współudziale Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Ćmielów. Na stoiskach będzie można zakupić smaczne ciasta, świąteczne smakołyki, czy ręcznie wykonane ozdoby. Swoje unikatowe prace zaprezentują również uczestniczki „Magii Rękodzieła”, warsztatów prowadzonych przez Bożeny Szczygieł z ćmielowskiego domu kultury, czy  seniorzy z Dziennego Domu Seniora i Klubu Seniora w Ćmielowie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Naszą tradycją są życzenia od pani burmistrz. Będzie też czas na wspólne kolędowanie – mówi dyrektor DK w Ćmielowie. 

W niedzielę natomiast miłośnicy muzyki świątecznej spotkają się w sali widowiskowej ćmielowskiego domu kultury, aby posłuchać „Magii Kolędowania” w wykonaniu Krystyny Wójcik, przy akompaniamencie Mateusza Woźniaka. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Taką ciekawostką jest to, że pani Krystyna jest byłą uczestniczką zajęć, organizowanych w naszym domu kultury. Później trafiłam na film na nagranie z jej występu w ośrodku kultury w Opatowie i zauroczyła mnie swoim głosem. Postanowiłam, że skoro jest z Ćmielowa, powinna występować w Ćmielowie i zaprezentować się przed nasza publicznością. Nastrój będzie jak zwykle świąteczny. Mam nadzieję, że będzie to mile spędzona przedświąteczna niedziela i chwila odpoczynku przed nadchodzącym tygodniem – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Źródło: Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie
Źródło: Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this