Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W Ostrowcu Świętokrzyskim będzie Dziedziniec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Czy nazwę Dziedzińca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzyma teren przy budynkach użytkowanych przez gminne instytucje kultury przy ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim? O tym już na najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego decydować będą radni miejscy. – Mieszkańcy Ostrowca, jak i wielu innych miejscowości w Polsce również korzystają ze sprzętu medycznego zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz z prowadzonych przez fundację programów medycznych i edukacyjnych – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. Ostrowiecki szpital, jak i placówki medyczne otrzymały dotychczas sprzęt medyczny od fundacji o wartości ponad 2 mln zł.

Ostrowiecki Browar Kultury, gdzie swoje siedziby mają MCK, BWA i MBP. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jeśli większością głosów na „tak” zadecydują radni miejscy, w Ostrowcu Świętokrzyskim tuż przy Ostrowieckim Browarze Kultury nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzyma tamtejszy dziedziniec. Wniosek o nadanie nazwy został pozytywnie zaopiniowany przez Zespół do spraw nazewnictwa ulic i placów.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały z inicjatywą uhonorowania 30 lat działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił Komitet Obywatelski Inicjatywy Uchwałodawczej w sprawie nadania nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz ostrowiecki sztab WOŚP-u. 

Z uzasadnienia uchwały można także dowiedzieć się czym jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ile środków udało się już zebrać przez minione blisko 30 lat jej działalności, podczas organizowanej corocznej publicznej kwesty na ulicach miast i wsi. 

– W ciągu 29. Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacja zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld złotych i kupiła ponad 67 tysięcy urządzeń medycznych.  Mieszkańcy Ostrowca, jak i wielu innych miejscowości w Polsce również korzystają ze sprzętu medycznego zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz z prowadzonych przez fundację programów medycznych i edukacyjnych – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. 

Jeśli większością głosów „za” podjęciem uchwały zadecydują radni miejscy, w Ostrowcu Świętokrzyskim tuż przy Ostrowieckim Browarze Kultury nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzyma tamtejszy dziedziniec.

Dzięki działalności WOŚP-u zyskał także Zespół Opieki Zdrowotnej i placówki medyczne w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dotychczas otrzymały bowiem sprzęt medyczny od Fundacji o wartości ponad 2 milionów złotych, zaś do szkół podstawowych trafił sprzęt szkoleniowy za ponad 180 tysięcy zł. 

– Teren przy budynkach na ulicy Siennieńskiej, użytkowanych przez gminne instytucje kultury, który będzie miejscem tegorocznego 30. oraz kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest reprezentatywnym miejscem na uhonorowanie 30-letniej działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a nadanie przedmiotowej nazwy będzie wyrazem wdzięczności lokalnej społeczności dla osób angażujących się w jej pracę, jak również ludzi wspierających finansowo to przedsięwzięcie – przeczytać możemy w uzasadnieniu uchwały.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowca Św. planowana jest na wtorek, 25 stycznia. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this