Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W słuchawce usłyszał kobiecy głos! Mówiła, że ktoś jej grozi! Ostrowiecki dzielnicowy nie zbagatelizował zagrożenia!

Po raz kolejny sierż. sztab. Marcin Bis został obdarzony dużym zaufaniem przez mieszkankę swojego rewiru. W samo południe mundurowy odebrał telefon od kobiety, przebywającej poza granicami kraju. Rozmówczyni poinformowała go, że chwilę wcześniej otrzymała wiadomość z groźbami karalnymi. Poprosiła swojego dzielnicowego, aby udał się na parking znajdujący się na osiedlu Pułanki, gdyż przypuszcza, że ta sama osoba, która jej groziła, może zniszczyć jej samochód.

Sierżant sztabowy Marcin Bis Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim jednym z wyróżniających się dzielnicowych jest sierż.sztab. Marcin Bis. Funkcjonariusz ten niejednokrotnie ratował ludzkie życie oraz zatrzymywał sprawców na „gorącym uczynku”. Jest on osobą otwartą, wzbudzającą zaufanie wśród społeczeństwa oraz posiadająca instynkt policyjny, który nigdy do tej pory go nie zawiódł. Został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Mieszkańcy rewiru zwracają się do niego z przeróżnymi sprawami, nikomu nie odmawia pomocy, do każdej sprawy podchodzi z dużym zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem.

fot. Świętokrzyska Policja

Kilka dni temu sierż.sztab. Marcin Bis  odebrał telefon od kobiety, przebywającej poza granicami kraju. Jego rozmówczyni poinformowała go, że chwilę wcześniej otrzymała wiadomość z groźbami karalnymi. Poprosiła swojego dzielnicowego, aby udał się na parking znajdujący się na osiedlu Pułanki, gdyż przypuszcza, że ta sama osoba, która jej groziła może zniszczyć jej samochód. Stróż prawa wspólnie z mł.asp. Jackiem Orzechowskim udali się we wskazane miejsce. Dzielnicowi od razu zwrócili uwagę na młodego mężczyznę, który oddalał się z metalową pałką od pojazdu marki Honda. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Po chwili okazało się, że przypuszczenia zgłaszającej były uzasadnione, ponieważ Honda posiadała liczne uszkodzenia w postaci wybitych szyb. Zatrzymanym na gorącym uczynku wandalem okazał się 26-letni ostrowczanin. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do miejscowej komendy. W toku dalszych czynności okazało się, że kilka dni temu w tym samym aucie oberwał on lusterka. Łącznie wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 3500 złotych. Tego samego dnia 26-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this