Znajdź nas na

FAKTY

W województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych zakażeń koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (poniedziałek, 22 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce podczas ostatniej doby testy w kierunku obecności koronawirusa pokazały pozytywny wynik w przypadku 296 osób, aż 130 z nich to mieszkańcy województwa śląskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

O 296 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To mieszkańcy województw: śląskiego – 130 osób, łódzkiego – 48 osób, mazowieckiego – 33 osoby, podlaskiego – 23 osoby, wielkopolskiego – 19 osób, świętokrzyskiego – 15 osób, podkarpackiego – 8 osób, małopolskiego – 6 osób, lubelskiego – 5 osób, dolnośląskiego – 4 osoby, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego – po 2 osoby i lubuskiego – jedna osoba.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (22 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, nastolatka z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie), starsza kobieta z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, kobieta (brak danych o wieku) z powiatu kieleckiego, czterech mężczyzn w sile wieku z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 719 zachorowań na COVID-19, w tym 32 zgony oraz 384 ozdrowienia.

Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego: 65 osób jest hospitalizowanych, 3450 osób jest poddanych kwarantannie, 31 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Zmarły 3 osoby zakażone koronawirusem: 79-letnia kobieta, 50-letnia kobieta hospitalizowane w szpitalu w Raciborzu, 85-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Tychach. Jak poinformowała Resort Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 33 osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w tym 19 pensjonariuszy i 14 pracowników. Hospitalizowanych jest aktualnie 26 mieszkańców (nie wszyscy mają koronawirusa).
W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 73 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego (dane z niedzieli, 21 czerwca), w tym: 43 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 8 osób z wynikiem negatywnym, 22 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this