Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych zakażeń koronawirusem!

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (poniedziałek, 22 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W sumie w Polsce podczas ostatniej doby testy w kierunku obecności koronawirusa pokazały pozytywny wynik w przypadku 296 osób, aż 130 z nich to mieszkańcy województwa śląskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

O 296 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To mieszkańcy województw: śląskiego – 130 osób, łódzkiego – 48 osób, mazowieckiego – 33 osoby, podlaskiego – 23 osoby, wielkopolskiego – 19 osób, świętokrzyskiego – 15 osób, podkarpackiego – 8 osób, małopolskiego – 6 osób, lubelskiego – 5 osób, dolnośląskiego – 4 osoby, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego – po 2 osoby i lubuskiego – jedna osoba.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś (22 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, nastolatka z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu opoczyńskiego (woj. łódzkie), starsza kobieta z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, kobieta (brak danych o wieku) z powiatu kieleckiego, czterech mężczyzn w sile wieku z powiatu kieleckiego, młoda kobieta z powiatu kieleckiego, młody mężczyzna z powiatu kieleckiego, młody mężczyzna z powiatu jędrzejowskiego, starsza kobieta z powiatu ostrowieckiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 719 zachorowań na COVID-19, w tym 32 zgony oraz 384 ozdrowienia.

Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego: 65 osób jest hospitalizowanych, 3450 osób jest poddanych kwarantannie, 31 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Zmarły 3 osoby zakażone koronawirusem: 79-letnia kobieta, 50-letnia kobieta hospitalizowane w szpitalu w Raciborzu, 85-letni mężczyzna przebywający w szpitalu w Tychach. Jak poinformowała Resort Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 33 osób z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, w tym 19 pensjonariuszy i 14 pracowników. Hospitalizowanych jest aktualnie 26 mieszkańców (nie wszyscy mają koronawirusa).
W szpitalu w Starachowicach przebywa obecnie 73 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego (dane z niedzieli, 21 czerwca), w tym: 43 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 8 osób z wynikiem negatywnym, 22 osoby oczekują na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this